| Skins97 a întrebat:

Increderea poate sa fie recuperata? Este bine sa ai incredere din nou intr-o persoana care te-a dezamagit de mai multe ori si acum iti zice ca vrea sa fie totul bine ( a2a oara)?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu n-as avea incredere, sincer.
Cand te arzi o data, sufli si in iaurt.
Asa ca, daca povestea se repeta e numai riscul tau.
Ti-l asumi?

| Zenithf a răspuns:

Doar daca persoana respectiva s-a copt intre timp. Sa zicem ca ai avut aventura respectiva cu baiatu' cand acesta avea 16-17 ani, ce stia el despre viata?
Acum a mai adaugat vreo 10 ani la viata, ii mai copt, mai stabil, stie ce vrea, este responsabil si pregatit de viata in doi si...
Aii de mine, ce vorbesc, noi baietii nu ne maturizam niciodata! rolling on the floor
No hai sa fiu serios, sa nu glumesc cu asemenea lucruri. Nu pot sa zic ca nu, increderea poate fi recastigata, dar este un proces de durata si nu poti fi sigura de rezultat. Femeile au o capacitate mare de a ierta (de a uita mai putin), si poate ai o sansa din cinci sa nu regreti ca ai dat cuiva o a doua sansa.

| Skins97 explică (pentru Zenithf):

A trecut de a2a sansa, ne-am certat de mai multe ori, dar este a2a cearta care chiar a durat si am vrut sa renunt, dar logic ca el (care a zis sa ne despartim) a venit apoi la mine dupa cateva zile sa ne impacam (intre timp era gelos si zicea ca ii bate pe cei care se aproprie de mine). Vara trecuta a spus aceleasi lucruri ca si acum, ca o sa fie totul bine si etc etc tot ce se poate mai bun. De revelion se imbatase si s-a sarutat cu o fata, dar nu prea imi sta gandul la asta pentru ca nu am avut timp sa fiu suparata pe asta cand s-a despartit de mine. Nu stiu cat de mult sa vad asta ca o greseala sau daca sa cred inca o data ce spune. Am riscat de multe ori, de fiecare data nu mi-a pasat ce se intampla atata timp cat pot sa fiu cu el. Acum as face la fel, nu ar conta ca stau inca 1-2 ani sa imi pierd viata cu el, nu este de parca as vrea sa ma indragostesc de altcineva (chiar as vrea sa evit asta cat de mult timp se poate daca nu mai sunt cu el). Dar, momentan sunt inca confuza si cred ca este singurul moment in urmatorul timp in care pot incerca si reusi mai usor sa renunt la el. Nu stiu ce sa fac.

| Zenithf a răspuns (pentru Skins97):

Ai intrat intr-un ciclu vicios, care nu se poate sfarsi bine, daca nu-l rupi tu.
Pentru cine te framanti tu? Pentru un tip egoist, gelos, misogin. Daca altcineva indrazneste sa-ti arunce o privire, el face ca trenul, dar vezi Doamne, daca el o sarutat-o pe o fata, nu-i nimic.
Stii ce urmeaza? Sa te vad pe tine prin luna 7-8 cum mergi singura la consult, cu burtica mare, in timp ce el o tine in chefuri si saruta alte si alte fete, ca sa nu zic mai mult.
Si apoi cand copilul de 2-3 luni plange si tu, care abia ai pus geana pe geana, nu te misti destul de repede ca sa-l linistesti, paf! un pumn peste ceafa ca din cauza ta face copilul atata galagie.
Dar iubirea e mare si poti indura multe... asta este iubire?

| Skins97 explică (pentru Zenithf):

Da... m-am despartit de el acum cateva zile chiar daca trebuie sa sufar o vreme pentru asta.

| mona a răspuns:

Poate fi recuperata dar nu o sa mai fie la fel niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu... Doar daca exista dragoste adevarata. Chiar si asa lucrurile nu vor mai sta ca si inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

| Cosmin1I a răspuns:

A doua oara da DAR atat.

| Kirito21 a răspuns:

Daca deja te-a dezamagit de atatea ori ce te face sa crezi ca lucrurile vor evolua altfel pe viitor? Oamenii nu se schimba de pe o zi pe alta si majoritatea fac promisiuni pe care nu le pot respecta.

| interactiv1 a răspuns:

Cu o strictete deosebita, da.Pui reguli multe.Doar daca-l iubesti(o iubesti) extraordinar, si poti adormi greu fara el(ea). Deci ai inteles cam ideea happy

| Florea_Robert_1994 a răspuns:

Orice persoana merita a doua sansa

| Anaa133 a răspuns:

Da, poate. Am simtit pe propria piele acest lucru. Si pot afirma ca acum ne intelegem mai bine ca inainte. Dar fiind dezamagita de mai multe ori, nu stiu...cam riscant.