| anonim_4396 a întrebat:

Am câteva întrebări legate de jocuri, respectiv video :
1.E păcat să joci jocuri horror? Și dacă da,de ce? Și tot dacă da, e păcat chiar dacă nu te speri?
2.E păcat să joci cărți, adică jocuri gen șoptică?
3.E păcat să joci jocuri piratate? Până la urmă, dacă nu avem card...
4. Puteți să-mi enumerați TOATE tipurile de jocuri care sunt păcătoase? Iar dacă nu sunteți siguri, enumerați cât mai multe.
5. Dacă,când joci un joc,crezi că păcătuiești, chiar e păcat?

P.S.Am scăpat de gândurile de hulă laughing)

3 răspunsuri:
| Gicologicolo a răspuns:

Calculatorul si tehnologia i ngeneral sunt pacatoase. Dumnezeu nu l-a lasat pe om cu calculator, ci in natura, unde ii e locul.
Ai vazut tu cumva pe o maicuta la munte sa aiba csgo sau pubg instalat la pc?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am scăpat de gândurile de hulă.
Și cum ai scăpat, nu ne spui și nouă?

| Helper07 a răspuns:

Probabil orice joc pe telefon computer, laptop... te departeaza de Dumnezeu. In plus, poate creea dependenta ceea ce duce la incalcarea poruncii a doua.