| AndyAndrey35 a întrebat:

Salutare tutor, am o intrebare legata de religie, cand ma gandesc la ceva legat de Dumnezeu, imi curg lacrimile, simt o stare puternica. Spuneti-mi ce inseamna asta, Raspunsul corect primeste funda.

27 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Etnobotanicele astea...

| HueyFreeman a răspuns (pentru dracu14):

Ma gandeam la autosugestie, dar o sa merg pe mana ta.

| AndyAndrey35 explică:

Nu stiu ce va plac voua la etnobotanici! Nu inteleg...

| vrelian a răspuns:

Cred ca esti fanatica si sigur nu mai ai scapare.nici popa nu mai are ceti face.dar asta e se mai intimpla.

| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca simti o iubire profunda pentru Dumnezeu, putini oameni fac acest lucru.Matei22:37-39

| EmaS a răspuns:

Este Duhul Sfant care te cerceteaza si iti curg lacrimi de bucurie. Dumnezeu te iubeste si vrea ca sa intre in viata ta.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Inseamna ca Dumnezeu este insetat.El numai din lacrimi de crestini se poate hrani. Daca ti-e mila de el, mai dai sa suga, ca alta alternativa nu exista.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ai avea calitati bune ca crestin ^^

| SATIR a răspuns:

Pai, tu il iubesti pe Dumnezeu, iar cand te gandesti la celva legat de el, adica... tot ce vedem in jurul nostru e creat de el... iti vine sa plangi, pentru ca il iubesti si te gandesti ca si el te iubeste, pentru ca ti-a oferit cea ce ai happy ( Funda? puppy dog eyes )

| Zenicide a răspuns:

Inseamna ca te masturbezi emotional. http://www.youtube.com/watch?v=nSqJ-7tg0Eo

| dragos9234 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Ai grave probleme de autosugestie.
Citeste si tu cate o carte sau uita-te la un documentar despre aparitia universului, stelelor sau planetelor si vei descoperi ca dumnezeu este doar o iluzie, o poveste, un mijloc de control in masa.

| OtipaOarecare a răspuns:

Bunahappyeu cred ca il iubesti foarte pe mult pe Dumnezeu, iar cand te gandesti la ceva legat de Providenta plangi si te simti bine...Adica datorita Lui ai tot ce ai, e important pentru tine si asta e foarte bine.Mai ales faptul ca el iubeste pe toata lumea:,, Nicidecum n-am sa te las, cu nici un chip nu te voi parasi"din Biblie, Noul Testament, si daca te simti bine cand te gandesti la el inseamna ca si el te iubeste foarte mult...

| Varga_Fabian_1910 a răspuns:

Stai linisitit ca multi sfinti au vrut sa aiba acest dar de a le curge lacrimile cand se gandesc la Hristos! Sf antonie cel mare a plans in pustie pana cand i-au picat genele atata a plans! Du-te la o manastire si vb cu staretul de acolo si sa vezi ce zice! Io ti-as zice sa ramai la manastire!

| HoneyPot a răspuns:

Inseamna ca esti prea sensibil, semn ca esti deprimat sau chiar depresiv. Ar trebui sa vorbesti cu cineva, dar nu cu Dumnezeu cum incerci tu sa te faci auzit.

| Maomau a răspuns:

Inseamna ca esti posedata!

| AndyAndrey35 explică (pentru Maomau):

Ce posedata? andy andrey e nume de fata?

| Solsagan a răspuns (pentru EmaS):

Şi dacă atunci când se gândeşte la dumnezeu trebuie să se ducă la wc, de fiecare dată? Asta ce înseamnă?

| adrian4 a răspuns:

Te doare pentru ca el a murit pentru noi ca sa avem viata

| C0nstantin a răspuns:

Il simti pe Dumnezeu in tine laughing simti cum te penetreaza cu prezenta lui.

| EmaS a răspuns (pentru Solsagan):

Cap sa ai ca minte iti creste!

| Raniia a răspuns:

Cu siguranta nu stii multe lucruri din Biblie pentru ca sa poti afla raspunsurile situatiilor cu care te confrunti zilnic. Dumnezeu iti vorbeste si atunci se produce aceasta minune.Sentimentele noastre fac parte din sufletul nostru. Dumnezeu incearca,cand te apropii de El, ca sentimentele tale negative,pesimismul,teama, anxietatea, sa le inlocuiasca cu pace, credinta, bucurie.Sunt lacrimi de bucurie si pe masura ce vei intelege lucrurile in care trebuie sa umbli, El ti le descopera progresiv, in masura in care tu vei accepta ceea ce deja ai inteles ca trebuie. Experimenteaza acest lucru si umple-te cu dragostea si puterea lui Dumnezeu!

| Thunderstruck a răspuns:

E grav daca esti baiat si plangi din cauza unui zeu nedemonstrat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa te calugaresti

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Cred ca anime-urile urmarite de la varste mici se lasa cu urme de astea!

| Shama a răspuns:

Asta inseamna ca crezi in Dumnezeu si il iubesti, iar Dumnezeu vrea sa ajungi sa il cunosti.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Este Duhul Sfant care te cerceteaza si iti curg lacrimi. Dumnezeu te iubeste si vrea sa intre intre in viata ta.

| Constantin1 a răspuns:

Eu cred ca ai mustrari de constiinta, te simti vinovat pentru ceva, sau esti hipersensibil! Dumnezeu te ajuta te inspira si te ocroteste! Fruntea sus Andy