| Genesis2014 a întrebat:

Se poate crede cu tărie ca Divinitatea poate avea un asemenea,,comportament",mai ales ca este descris clar in cartea sugestiv intitulata,, sfantă"?
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/aceasta-este-divin itatea
Sau de fapt aceste descrieri nu sunt altceva decat niste plasmuiri a mintilor ratacite, a unor inculti si limitati in gandire!

1 răspuns:
| Moisie a răspuns:

DA! Poate avea asemenea comportamente din moment ce divinitatea la care se inchina crestinii si iudei este Zeul Intunericului!
Si asta vedem chiar din primele verseturi ale Genezei unde ni se poveste ca Dumnezeu NU stia ca lumina este buna, ceea ce dovedeste ca locuia in bezna vesnica inainte de Creatie!
Si de la Dumnezeul intunericului nu te poti astepta la nimic bun!