| Genesis2014 a întrebat:

Dumnezeu poate fi,, descris"ca o entitate ce ordonă cumpărarea omului de către om?
Biblia il descrie clar si direct pe YAHWE care indemna la așa ceva!
http://www.trilulilu.ro/......au-avea-in

2 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Problema este acolo unde crestinii nu intreleg ca Yahwe nu li s-a adresat lor, ci doar celor care respecta LEGAMANTUL facut cu El, iar crestinii nu au niciun legamant cu Yahwe, ci doar urmeaza invaturile celui care singur se numeste Lucifer si se lauda ca este Stapanul cheilor Iadului!
Stiu ca nu ti-am raspuns direct la intrebare, dar consider ca aceasta nu avea sens din motivele mai sus amintite!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

IN BUNA CARUTA ESTI. Ce ai tu sa-l judeci pe IAH, ti sa urat cu binele? Ce ti-a facut?- AA ti-a dat viata. de aceea il sustii? Ce bucurie ii faci dusmanului sau Satan, cam asa caracter o fi avand si cei ce au fost stersi din existenta. L-AU JUDECAT, L-AU RESPINS, AU FOST MEREU NEMULTUMITI SI CARCOTEAU. sI-AU MERITAT PLATA. Stii ca hula impotriva lui Dumnezeu este un pacat de neiertat. Ce te-ai face tu daca YAHWE ti-ar intrerupe aerul 5 min? Cate zile poti sa-ti adaugi tu la viata ta?