| numepublic00 a întrebat:

Sotul meu la servici are niste probleme cu un nou angajat care vrea cu orice pret sa il dea afara pentru a aduce el pe altul in locul sotului meu.
Dupa multe nereusite ultima oara a facut un lucru diabolic. Ia pus otrava in apa pe care o consuma. Sotul meu a inceput sa se simta rau de fiecare data cand bea acea apa,avea ameteli dureri de cap iar in urina ii aparau niste pete.
Cu ajutorul lui Dumnezeu si-a dat seama ca de fapt este otrava si a incetat sa mai bea din acea apa insa continua sa se roage pentru ca Dumnezeu sa il faca bine, iar acum am vorbit cu el la telefon si mi-a zis ca se simte bine, totul a revenit la normal fara nici o interventie medicala si ca Dumnezeu nu a permis ca otrava aceea sa ii faca rau.
Persoana respectiva este de religie ortodoxa cu 3 copii care va plati scump pentru faptele sale.
Credeti ca sanatatea sotului meu si faptul ca acea otrava nu i-a facut nimic este pura coincidenta?
daca da atunci cum explicati asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca este o simpla coincidentahappy
Dumnezeu chiar lucreaza si in zilele noastre numai ca nu toti au puterea de a crede lucrul astahappy

32 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Dumnezeu de ce nu îi vindecă pe acei oameni ce suferă de boli incurabile cum ar fi cancer, sida sau altele? Şoţul tău e mai cu 3 ****, încearcă şi cu alte substanţe să vezi la câte vindecări miraculoase are dreptul. Şi de câte ori calci în spital îi pui puterea la îndoială şi ai grijă că-i aprig la mânie.

| numepublic00 explică:

Nu spunem rugaciunea Tatal nostru, cine si-a batut joc de tine in halul asta?