| OctavianDanielMaria a întrebat:

Stiind ca Iisus e fiul lui Dumnezeu, atunci cine e Sfantul Duh?

135 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Fecundatorul miraculos de ovul neprihanit.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si ce ar trebui sa "inteleg" eu din enumerarea ta?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu stiu ce ai vrut sa spui cu catgelul dresat, nu am afirmat ca esti catel asa ca.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si ce daca?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Sfântul Duh/Spirit reprezintă insuflarea divină ce a dat viață omului și tuturor ființelor vi.De asta popii au pus-o ca fiind al treilea element din așa zisa sfântă treime.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Haida de, de unde si pana unde?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cainele NU ARE INTELIGENTA ci are cateva sentimente primare (exclusa ura), instincte si posibilitatea redusa de a "acumula" Reflexe Neconditionate ( fugi la google sa afli ce sunt astea) prin repetare.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce inteligenta are un copil de 2 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru pacatosulBogdan):

Intr-adevar... Si apoi tot ii aud pe iehovisti cu "forta activa", de parcă vorbim aici de Mortal Kombat sau Pokemon! Cum indrăznesc oare iehoviştii să inventeze termeni din aceştia prin care de fapt nu încearcă să descrie ceva ci să adauge teorii greşite alături de înăţăturile creştine, denaturându-le le acestea din urmă...

Termenul inventat fantasmagoric "forţa activă", nu doar că nu are nici o şansă să apară în Scriptură (aceea care nu a fost încă denaturată şi trasnformată de ei) dar este un termen ce vine să desfiinţeze adevăruri sacre referitoare la Duhul Sfânt.
Şi asta pentru că Duhul Sfânt este Persoană!

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

CE stie nepoata ta la 2 ani?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sa intelegem ca si cainii vorbesc? Ca sunt la inteligenta asemenea unui copil de 2 ani, DUPA CUM SPUI TU.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci cati caini sti tu care au "facut" albume? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu vreau exemple de copii inteligenti ci de CAINI INTELIGENTI ca Mozart la 4 ani. laughing

Răspuns utilizator avertizat