| Nemaipomenitul a întrebat:

Sunt ateu si serios vorbind, imi poate dovedi cineva faptul ca Dumnezeu exista sau macar sa ma faca sa iau in calcul posibilitatea ca acesta ar putea sa existe?

31 răspunsuri:
| chuckmanson a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Îmi pare rău să te anunț dar Biblia are 0 valoare științifică, nu poate fi o carte de istorie pentru că singurele date istorice din Biblie pe care le putem găsi sunt doar că anumite locuri și anumiți oameni menționați au fost reali, dar poveștile nu, o mulțime de profeții au eșuat, Biblia nu poate fi un cod moral de nicio formă, iar miracolele sunt imposibile prin definiție!