| anonim_4396 a întrebat:

Sunt copiii pedepsiti pentru pacatele parintilor lor?

Răspuns Câştigător
| ldhvsaldhvo a răspuns:

Salut! poate te intrebi de ce Dumnezeu pedepseste copii pentru pacatele parintilor.Se spune ca ''parinti mananca agurida, iar copiilor li se sterpezesc dinti.
Prin suferinta copilului parinti sufera si ei.Si prin aceasta suferinta parintii vazand copii ca sufera din cauza a cea ce au facut ei se intorc cu fata spre Dumnezeu, iar El vazand ca parinti se indreapta si se roaga nu-i mai pedepseste.
Sper ca intelegi!

32 răspunsuri:
| Ghita_Sergiu_1986 a răspuns:

DA, 100% da, sa nu aveti indoiala,

| ddanaraluca a răspuns:

Fiecare este responsabil pentru pacatele lui.Copiii n-au nici o vina pentru pacatele parintilor. Dumnezeu care este atat de bun si indurator, nu ar pedepsi copiii pentru pacatele parintilorwinking