| EmaS a întrebat:

Te-ai gandit vreodata la inceput? Oare nu a existat niciodata nimic?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Hristos este Alfa si Omega, inceputul si sfarsitul. Dupa credinta crestina Dumnezeu a existat dintotdeauna.Iar din nimic nu poate sa iasa materie fara mana unui Creator, a lui Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Eu da, m-am gândit și bineînțeles că a fost ceva la început altfel nu mai stăteam acum la palavre.

| dorelmarc a răspuns:

Cel.mai.frumos.verset.
La inceput era Cuvantul, si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu. (Ioan.1:1)

| RAY a răspuns:

Inceputul este cel mai bun argument ateist, din nimic nu apar zeii

| EmaS explică (pentru RAY):

Sigur ca nu. Dumnezeu este necreat, El este din vesnicie in vesnicie.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

La inceput era Cuvantul, si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu. (Ioan.1:1)

| EmaS explică (pentru WhatheWow):

A, da tu esti o oarba intamplare, stiu!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ioan te contrazice emas a existat un inceput

| Disharmony a răspuns:

M-am gândit şi m-am răzgândit, până mi-am dat seama că întrebarea asta mă depăşeşte şi că nu voi găsi niciodată un răspuns concret. Iar acum chiar nu-mi pasă dacă totul a apărut din nimic, sau dacă am fost creaţi de o forţă superioară. Ce rost are să-mi tot pun întrebări la care nimeni nu are răspunsuri precise?

| EmaS explică (pentru Disharmony):

Macar dam de lucru la minte!

| Disharmony a răspuns (pentru EmaS):

Am alte priorităţi şi chestii la care să mă gândesc. Întrebările care nu-şi au răspunsuri concrete mi se par o pierdere de timp.

| EmaS explică (pentru Disharmony):

OK! Spor la gandit! happy

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu stim cand a inceput, si cand se va termina. Poate acum, poate niciodata.

| Exilee a răspuns:

El este '' Alfa si Omega, Cel dintai si Cel de pe urma. ''( Apocalipsa 1, 10)

| SakonSIUkon a răspuns:

M-am gandit la acest lucru si sunt de parere ca nimicul a existat, pamantul si viata de pe el da startul la timp, in vid ramane doar Domnul.