| Nătărău a întrebat:

Știați că pînă în anul 787 din Calendarul Gregorian cînd a avut loc al doilea Consiliu Ecumenic Creștin de la Niceea nu existau nici așaziși Îngeri și nici așaziși Sfinți?

39 răspunsuri:
| Nătărău explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Educația încă e necesară.

| Nătărău explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Din cîte văd ai invidie față de mine pentru că ai aflat ceva ce nu știai, tu venind dintr-o familie de -ahem- istorici. Ar trebui să te oprești. Vrei să te rănești sau ce?

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Nătărău):

In primul rând, nu ma pasionează istoria, ci literatura. Nu am nicio treaba cu cei ce-i pasionează un anumit lucru, spre exemplu istoria religiilor. Este treaba lor pana la urma. Iar invidia dragul meu, este doar arma oamenilor slabi. Eu sunt indiferenta in general cu aceste aspecte..ma crezi sau nu este treaba ta. Ți-am spus doar, nu ma intereseaza de părerea oamenilor despre mine, iar de părerea ta chiar deloc. Poți sa crezi invidioasa. Este doar părerea ta care ai luat-o dintr-un simplu motiv ca ți-am zis sa te informezi mai bine. Sa citesti in carti, nu sa asculți in dreapta și-n stanga. Nu te mai lasă influențat atât de rapid. Încearcă sa afli dacă este adevarat ceea ce a spus cineva, inainte sa o crezi.
Și sa ma rănesc cum? Prin niște vorbe? Îmi pare rau, dar eu nu ma rănesc atât de rapid. Nu sunt fragila. Și sa ma opresc din ce anume? Din a-mi spune propria opinie? Trăim in secolul 21, avem dreptul la a spune ce gandim. Ai inteles?

| Nătărău explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Kiss kiss :-))

| Nătărău explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Nu ești deloc diferită față de restul împiedicaților și împiedicatelor. Ata ete.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Nătărău):

De restul impiedicatelor? ‘))) Alta insulta mai buna n-ai putut găsi?

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Nătărău):

Hai ca deja facem chat aici. Vorbim și alta data. ‘)) Și un mic sfat pentru viitor, destepteaza-te? Deși la cât de..influențat poți fi, nu prea cred? Pa pa.

| Nătărău explică:

Femeile astea :-))

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Nătărău):

Bărbații ăștia ‘))