| PinkPanter a întrebat:

Tu iti faci rugaciunea seara de seara?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, cu cat inaintezi in varsta trebuie sa faci mai multa pentru ca sfarsitul e mai aproape.

18 răspunsuri:
| zuz02 a răspuns:

Da

| Katoteshika a răspuns:

Nu mereu dar in fiecare seara spun:
"Doamne ajuta!"
tu?

| danay72 a răspuns:

E bine ca sa ne facem timp ca mereu sa comunicam cu Creatorul nostru prin intermediul rugaciunii. Faptul de a ne face un obicei din acest lucru, ne poate apropia mai mult de el si se bucura cand vede ca-i aducem laude si multumiri, pe langa cereri si toate acestea din inima, nu rugaciuni invatate pe de rost.Matei6:6-8

| WR104 a răspuns:

Nu.

| dragos9234 a răspuns:

Nu imi aduce nimic rugaciunea facuta seara de seara.
deci, nu o fac.

| Ali?a00000000000 a răspuns:

Sigur ca da happy

| Thunderstruck a răspuns:

Nu, prefer sa ma lipsesc de astfel de ritualuri...

| EmaS a răspuns:

Sigur ca da.

| WhiteLife a răspuns:

Da, dar nu ma rog numai seara, ci si in timpul zilei.

| OOOLEOOO a răspuns:

Rog ca sa nu mai existe iad, astfel nimeni sa mai fie judecat.

| Prunela a răspuns:

Dupa onania colectiva.

| MadalinaElly a răspuns:

Da,tu

| dracu14 a răspuns:

Da,in fiecare seara spun tatal nostru
Tatal nostru care esti in Infern, Sfinteasca-se Numele tau, fie imparatia Ta, precum in Infern asa si pe Pamant.Si ne duce pe noi in ispita si ne invata tot ce-i rau. Ave Satan!

| Duucu a răspuns:

Rugaciunea falsa nu te face credincios.Prefer sa ma rog odata pe luna decat in fiecare seara dar sictirit.

| Calininio a răspuns:

Sunt agnostic, deci nu. Si mai mult decat atat, mi se pare o mare aroganta sa ma rog, atata timp cat eu am acoperis deasupra capului, am familie, etc. Rugandu-va nu faceti decat sa cereti unui presupus Dumnezeu sa va ajute pe voi, in loc sa ajute milioanele de oameni din Africa si nu numai, ce mor de boli cumplite sau de foame? Cu ce sunteti voi mai presus de acei oameni? In loc sa va rugati pentru voi si sa asteptati sa va fie ascultata rugaciunea, ganditi-va bine la cele de mai sus si eventual ajutati-i pe acei oameni. Cu o donatie in bani, cu un lucru vechi trimis la Crucea Rosie, ca sa ajunga mai departe unde trebuie, sau macar cu un gand bun sau sustinere morala, daca nu puteti sa le faceti pe primele doua.

| phantomitza a răspuns:

Da trebuie si dimineata si seara, ti se poate intampla orice.dar asa esti pazit de Dumnezeu.

| chazz a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ.De ceva timp o fac mai des happy