| 1Q a întrebat:

Daca incepi dimineata sau seara Rugaciunea si cineva te intrupe poti sa reei rugaciunea de unde ai ramas?

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Rugaciunile nu au nici un efect, nici daca cineva te intrerupe cineva sau nu, nici daca zici 20 pe zi, incearca sa faci ceva mai util cu timpul tau.

| n0matterman a răspuns:

Nu poti, trebuie sa te duci de urgenta la biserica sa te spovedesti si sa te impartasesti.Am auzit ca au linie 24/24 pentru cazurile de genul, biserica este deschisa non-stop, de garda este Sf.Andrei luna asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rogi in liniste, in camaruta ta sau in coltisorul tau unde crezi ca poti.eu ies in balcon unde e frig, aud toate masinile si zgimotele dar in rugaciune sunt doar eu si domnul, si nimic nu ne intrerupe legatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai bine sa reiei si daca poti sa o faci de trei ori.Mult noroc.

| XxRoyalxX a răspuns:

Da poti sa o reei dar nu situ daca mai esti atat de atenta ca la inceput mai bine ai incerca sa o reei cu mare atentie si concentrare, nu te grabi zi rar si corect, sau cum vrei tu dumnezeu ne-a dat limba el intelege orice Succes funda?

| andrei8072 a răspuns:

Eu cred ca poti, atat timp cat o spui atent/a.

| TheMassterOfWorld a răspuns:

Faci cum vrei omule nu te omoara nimeni daca o iei de la capat sau o spui de unde ai ramasbig grin... nu vreau neaparat funda dar sa stii-fa cum vrei-big grin

| anonim300 a răspuns:

Da dar conditia sa ti amintesti ce ai spus mai nainte