| BiancaLog a întrebat:

Va ziceti seara rugaciunea/rugaciunile? laughing) big grin

Răspuns Câştigător
| ツツツ a răspuns:

Nu. Mai rar :-s
Dar imi inchin perna intotdeauna happy
Tu? puppy dog eyes

| BiancaLog explică (pentru ツツツ):

No comment :-s laughing)!

| ツツツ a răspuns (pentru BiancaLog):

rolling on the floor

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru BiancaLog):

Ce este as de ras?

In Sfanta Scriptura gasim, dupa cum a zis Mantuitorul :

"Oricine va mărturisi pentru Mine înaintea oamenilor, mărturisi-voi şi Eu pentru el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri.
Iar de cel ce se va lepăda de Mine înaintea oamenilor şi Eu Mă voi lepăda de el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri."

sau in aceea pilda cu fecioarele cu candele, asemeni si noi, daca nu suntem pregatit pentru cand va veni El, prin rugaciune vom pati astfel :

"Iar mai pe urmă, au sosit şi celelalte fecioare, zicând: Doamne, Doamne, deschide-ne nouă.
Iar el, răspunzând, a zis: Adevărat zic vouă: Nu vă cunosc pe voi. "

17 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Pentru un crestin este vitala rugaciunea. Ea reprezinta comunicarea cu Dumnezeu. Un crestin doar cu numele se priveaza el insusi de binecuvantarea pe care o ofera relatia cu Dumnezeu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Bineinteles.Orice CRESTIN ADEVARAT trebuie sa faca asta.Si NU trebuie sa existe rusine sau ezitare fiindca lui Dumnezeu NU Ii e rusine ca te-a creat, ca iti da ceea ce ai.Rugaciunea e SFANTA! REPREZINTA COMUNICAREA SFANTA CU DUMNEZEU! Doamne ajuta!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, dar de ce?

| DDCC a răspuns:

Nici eu nu le zic mereu, de ce să mint...

| KristalPop a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in fiecare seara happy. Sa nu credeti ca daca am poza la avatar cu masca lui jigsaw nu inseamna ca nu stiu sa zic rugaciunea si sa merg la biserica.

| Disharmony a răspuns:

Către Satan, da.

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Da dar nu catre dzeu si nu leasi putea numi rugaciuni.