| Vernusio a întrebat:

Unde gasesc alinare in Biblie?

11 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Nu găsești.

| danay72 a răspuns:

Îndeosebi în Psalmi.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Poți vorbi cu un preot, sfaturile lui îți pot oferii alinare. Depinde ce probleme ai... spune-mi, ce te supără bro?

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns (pentru Ionut1492):

Si a aratat puterea, nu i asa? sumtem ai lui El ne a facut poate sa faca orice cu noi Dar totusi trebuie sa i multumim ca nu ne a omorat si pe noi pana acum sau nu ne a pedepsit- dupa moarte... oare ce te asteapta sau ne asteapta (ma includ si pe mine) nu stim IADUL sa stii ca eu il iubesc foarte mult, il privesc ca pe un tata chiar e, al nostru al meu al tau al tuturora iubeste l sa nu l judeci fiindca el nu poate fi judecat e marele creator al universului

| danut a răspuns:

Alinare gasesti in orice cuvant din Biblie.

| alin131 a răspuns:

Oriunde, in orice versete.

Citeste de la inceput si roaga-l pe Iisus Hristos ca sa iti goleasca mintea de ganduri si probleme cand citesti si sa iti ofere intelepciune ca sa intelegi Sfanta Scriptura.

| bookofknowledge a răspuns:

Cand iti imaginezi sufletul tau purificat si gatapentru a fi dus in cer,cand te simti curat si complet lipsit de pacat. Pentru asta trebuie sa citesti toata biblia trebuie sa intelegi ca rugaciunea trebuie facuta zilnic cat mai des cu suflet,trebuie sa simti ca orice persoana din jurul tau deoarece ii om trebuie ajutat si trebuie sa le citesti biblia, trebuie sa-ti dedici viata bibliei si cuvantului.
Si abia apoi o sa gasesti alinarea cand te vei simti impacat cu tine insuti si vei avea o relatia adevarata cu dumnezeu, ceea ce depinde de starea de spirit, de cat esti de credincios, cat esti in stare sa-l crezi pe Dumnezeu a fi Tatal Ceresc si Prieten; sa nu te inchini la nimic altceva ca scrie in biblie ca Dumnezeu ii gelos.

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns (pentru Ionut1492):

Dumnezeu e Sfant lipsit de pacat FARA

Răspuns utilizator avertizat