| AvalohAlyn a întrebat:

Unde gasesc alinare si mangaiere sufleteasca, liniste sufleteasca si ceva care sa imi mai indulceasca starea suferinda in Biblie?
Sufar mult psihologic iar pe partea de tratament medicamentos am respectat tot si degeaba.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ruga fierbinte, credinta vie in Dumnezeu.

| Irinel15123532 a răspuns:

Care este problema? Domnul ne iubeste si ne ofera spriji, dar trebuie sa identifici cauza acestor sentimente pe care le ai, degeaba te ocupi de roade daca nu ai eliminat radacina. Ce te macina? Care este gandul care nu iti mai da pace? Ce te urmareste de fiecare data si te ingheata? Cum ii spune? Domnul te va ajuta sa identifici cauza, spune-i in rugaciune problema, dar daca nu IL ai pe Hristos nu poti vorbi cu Domnul pentru ca trebuie sa fii nascut din nou. Spune-i in rugaciune, pacatele tale, marturiseste-le, spune-i Domnului ca ai nevoie de El, ca vrei sa fie o parte din viata ta, ca IL accepti ca mantuitor personal si accepti moarte pe cruce ca plata pentru pacatele tale, si apoi Duhul Sfant vine sa locuiasca in tine si ai puterea sa infrangi aceste lucruri care nu iti mai dau pace.