| LoveToHate a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa va sinucideti? Daca da, ce v-a oprit?

33 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Nu. Nu am avut asa o nefericire de mare incat sa mi se para ca viata nu mai are sens.Au mai fost unele suparari sau esecuri dar le-am depasit.
Nu cred ca as putea sa ma gandesc la asa ceva nu doar din motive religioase, ele sunt secundare. M-as gandi la parintii mei si la ce suferinta le-as provoca. E mai greu de dus gandul asta decat orice.

| Inferno a răspuns:

Exista doua variante, cea de la avatarul meu si inca una, dar nu stiu care este.

| Inferno a răspuns:

Pur si simplu mi-a fost lene.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Inferno):

Cea mai uncool/naşpetă metoda no talking, mai e si lama oh go on Exista metode nedureroase.

| LoveToHate explică (pentru Inferno):

Spanzuratul e cea mai prosteasca metoda de a muri.

| EmaS a răspuns:

Viata este un dar divin. El o da si numai El o poate lua.Cu bune cu rele viata este frumoasa si merita traita. Daca cineva are probleme el trebuie sa stie ca absolut orice problema are o rezolvare, nu trebuie sa recurga la gesturi extreme. Biblia spune ca sinucigasii vor merge in iad.

| victorandrei a răspuns:

Nu am avut ganduri din astea dar daca vrei iti recomand cateva metode laughing)

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu nu am vrut decat sa omor pe altii, dar mi-e frica sa nu ajung la parnaie.

| kamykaze88 a răspuns:

Sincer "pofta"de sinucidere apare in momentul in care esti plictisit sau frustrat de viata... eu am vrut doar ca sa vad cum e dincolo dar stii daca te duci nu mai revii... depinde de religie

| Inferno a răspuns (pentru LoveToHate):

Vorbeam la modul general, este ceva simbolic.
Cea mai "buna" metoda este pistolul, mori fara ca macar sa auzi sunetul, deoarece creierul tau va fi facut zob aproape instantaneu.

| adnana_8488 a răspuns:

Te-ai tembelit, cati ani ai? probleme de genul asta apar atunci cand organismul sufera depresii din cauza problemelor de colon, cauta-te.

| adnana_8488 a răspuns:

Bolile organice netratate antreneaza gandiri negative, intotdeauna cand aveti idei negative gandul sa va duca la o boala, un organ, cineva in organismul dv nu face echilibrul chimic in creier, asa ca, fiule, la control cu matale.

| Inferno a răspuns (pentru Mădă0611):

Pe dracu, uite ce cool arata asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Mădă0611 a răspuns (pentru Inferno):

Naşpa! Exista plante halucinogene, care consumate in anumite doze, ceaules, exista altele care sunt atat de toxice, ca n-o sa simti nimic, apoi somniferele sunt boa$$ele, somnul vesnic. Metodele naşpa sunt sigure, adica cea cu lama nu prea, insa, asa cum ziceam, sunt uncool [-(
http://www.eplante.ro/plant_pics/384.jpg asta e cea foarte toxica, ce faina e :))

| LoveToHate explică (pentru Inferno):

Poza ta nu-i cine stie ce,am vazut altele si mai groaznice, alea cu adevarat m-au speriat. Oricum, imi aduce aminte de o intamplare nefericita, dar din pacate adevarata.O cunostinta de-a mea a avut ganduri de sinucidere, motivul fiind unul foarte simplu s-a certat cu prietena lui si n-a mai putut sa indure rusinea orgoliului ranit.In pod si-a pregatit toate cele necesare pentu a se spanzura ca la carte.Pana la urma si-a dat seama ca nu merita atata osteneala si evident s-a razgandit, dar ghinionul lui a fost ca nu a pus scaunul intr-o pozitie corecta asa ca a alunecat si pana la urma tot s-a spanzurat.Sincera sa fiu nici nu stiu daca e de ras sau de plans.

| Mădă0611 a răspuns (pentru LoveToHate):

De unde stii ca s-a razgandit si s-a sinucis din greseala?

| LoveToHate explică (pentru Mădă0611):

Asta a fost concluzia politistilor dupa ce au analizat pozitia cadavrului si a scunului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am vrut sa ma sinucid. Ce m-a oprit? Nu pot sa o fac cum as vrea sa o fac. Imi lipseste pistolul...

| OOOLEOOO a răspuns:

Frica.

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

De sinucis nu am vrut nici odata pentru ca noi am fost lasa-ti de Dumnezeu pe pamant si astept ca tot el sa ma ea

| Inferno a răspuns:

Azi nu.

| Never4ever a răspuns:

Da.Fricalaughing

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu m-am gandit la sinucidere.

| Pufuletica98 a răspuns:

Am vrut odata din cauza ca aveam niste probleme in familie dar apoi m-am gandit ca as da si mai multa suparare familiei mele.

| LoveToHate explică:

Ti-e frica ca-l vom "pierde"pe Inferno?
Fii de grija nu se va sinucide, nu poate.

| onasis1961 a răspuns:

Sinuciderea este arma Laşilor! Părerea mea!

| cristi202 a răspuns (pentru Inferno):

Mi-ar place sa vad la avatarul tau chipul, chiar si inconjurat de acea funie draguta. Decorul acela pe mov e incintator. Mai lipseste sapunul!happyhappyhappy
Sper ca sti de gluma! Altfel, scuze daca cumva mi-am permis prea mult!

| cristi202 a răspuns:

Doua momente, la aproape doua saptamini diferenta unul de celalalt. Ma gindisem ca a doua zi o voi face, daca durerile ce ma macinau din cauza unei boli urite nu scadeau in intensitate. Dar au scazut, si am scapat.

| Infernia a răspuns:

Ema iar o da in ciunga cu biblia si cu iadul ei...

| shadow222 a răspuns:

Sa te sinucizi, ce-a mai mare prostie de pe lumea aceasta sa iei ceva ce nu-ti apartine si sa te lasi ispitit asa de usor de diavol