| Alexandru_Popisteanu_1994 a întrebat:

Voi (ateii) credeti ca omul chiar s-a nascut din maimuta?

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Nu neaparat daca esti ateu, trebuie sa crezi in teorii stiintifice. Ateul nu crede in zei. ATAT!

In ceea ce ma priveste, nu m-as impaca niciodata cu ideea ca suntem rezultatul evolutiei dintr-o maimuta naiva ce si-a rupt coada din pricina faptul ca avea nevoie de niste banane...

Trebuie sa fi... sa crezi asa ceva. Dar hei! Sa speram ca le revine si mintea ateilor, sa gandeasca, sa fie rationali.

36 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Ateii provin din maimute.

| M25M a răspuns:

Nu dragul meu, omul, asa cum s-a dovedit impartaseste un stramos comun cu cimpanzeu. Homo sapiens adica noi, am evoluat din stramosul Homo erectus. Omul(homo sapiens) face parte din regnul animalia, incregnatura chordata, subincrengatura vertebrata, clasa mammalia, ordin primata (primate), familia hominidae etc...
Fie ca iti place fie ca nu, fie ca vrei sa iti bati joc de atei, faptul ramane ca fapt si este valabil pentru toti.

| sublime89 a răspuns (pentru M25M):

Pff, cred c-a inteles tot laughing

| andreiush25 a răspuns:

Nascut din maimuta? Asta imi arata cat de inteligent esti.Tu asta care provii din adam si eva.

| M25M a răspuns (pentru Exilee):

N ceea ce ma priveste, nu m-as impaca niciodata cu ideea ca suntem rezultatul evolutiei dintr-o maimuta naiva ce si-a rupt coada din pricina faptul ca avea nevoie de niste banane...---- Normal ca nu te poti impaca cu aceasta idee cand habar nu ai de ea. Daca asta este imaginea ta despre evolutie atunci te sfatuiesc sa parasesti site-urile propagandiste crestine.

Trebuie sa fi... sa crezi asa ceva. Dar hei! Sa speram ca le revine si mintea ateilor, sa gandeasca, sa fie rationali. ---- Tu chiar esti pe bune? Nu vreau sa intru in clisee sau sa jignesc insa sa vii si sa ne propui noua sa gandim rational cand voi sustineti ca suntem facuti din apa nisip si suflare magica, cand voi credeti in serpi vorbitori si tufisuri cu glas? Cat tupeu.

Apropo... iti las si tie ce i-am lasat si utilizatorului : Fie ca iti place fie ca nu, fie ca vrei sa iti bati joc de atei, faptul ramane ca fapt si este valabil pentru toti.

| andreiush25 a răspuns (pentru M25M):

Respect

| Exilee a răspuns (pentru M25M):

Ce faci mai? Vii cu argumente de clasa a 8-a? Asta stie orice elev categoriile sistematice ale omului.

NU-mi bat joc de niciun ateu. Sper ca nu s-a inteles asta din raspunsul meu...

''cand habar nu ai de ea''. Stai linistit. Detin atat argumente suficiente, cat si necesare pentru aceasta teorie incat sunt peste standardele tale.

Fara suparare.
Si apropo, fie ca-ti place sau nu, fie ca vrei sau nu, omul este creatia Dumnezeului.

| M25M a răspuns (pentru Exilee):

Daca ai fi detinut argumente atat de puternice inseamna ca ai fi fost in cunostinta de cauza si nu ai fi venit cu ineptiile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns (pentru M25M):

rolling on the floor

Cum spui tu. Sanatate multa iti doresc!

| M25M a răspuns (pentru Exilee):

Ce faci mai? Vii cu argumente de clasa a 8-a? Asta stie orice elev categoriile sistematice ale omului.---- La ce intrebare a fost postata nu imi permiteam sa folosesc argumente mai complexe.

| M25M a răspuns (pentru Exilee):

Daca nu ma insel Exilon, nu e prima discutie dintre noi in care dai raspunsuri evazive.
Sanatate si tie.

| dragos9234 a răspuns:

Nu.
Atat omul cat si maimuta au stramosi comuni.

| anapricopi76 a răspuns:

Depinde posibil sa avem si acolo radacini, dar cred ca Dumnezeu a creat omul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Varza laughing

| AwaZoh98 a răspuns:

Eu cred in teoria creationista, dar acum, fiecare cu neamul lui. Nu poti sa-i condamni daca s-au tras din maimute!batting eyelashes

| Hombre a răspuns (pentru Exilee):

"Detin atat argumente suficiente, cat si necesare pentru aceasta teorie incat sunt peste standardele tale."
Cat de penibibil esti, mizeria aia de raspuns sunt argumentele.

| Hombre a răspuns (pentru Mădă0611):

Varza!? Esti prea indulgenta.

| Exilee a răspuns (pentru Hombre):

What? De unde-ai mai aparut si tu? laughing)))))rolling on the floor
SIncer, cred c-ar trebui sa-ti potolesti putin ingratitudinea si sa-ti lasi odata caprele alea ( da-mi-le mie, arde-le, vinde-le... scapa de ele) si modernizeaa-te.Intra-n pas cu mediul contemporan si lasa frazele de 3 lulele 3 sucele. In ziua de azi vorbesti clar si serios ai respect, in caz contrar atunci vei fi dispretuit. Nu stiu daca esti pe masura sa vorbesti cu mine.

Pardon, mi-a scapat. Sanatate multa.

| Hombre a răspuns (pentru Exilee):

Lasa frate caprele unde-s argumentele laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru Hombre):

Sa nu ma trezesc cu contul suspendat, asta nu inseamna ca in minte nu am avut mai multe cuvinte pe care le merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ateii sunt maimutoi" care "s-a nascut din maimuta" vorba desteptului care a pus intrbarea

| Exilee a răspuns (pentru Hombre):

La care intrebare? Crezi ca vorbesc asa de nebun. nitam-nisam?

| RAY a răspuns:

Asa isi arata iubirea crestini, iubirea lor imensa prin jigniri

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Ce nume predestinat ai! laughing
Adevărul e că toți ne-am născut dintr-un bărbat din lut și o femeie făcută din coasta acestuia. Asta e explicația pentru cei lipsiți de la școală prietene că cei cu facultăți au altă viziune.

| Inferno a răspuns (pentru Hombre):

Se scrie "lasa" nu "la-sa".

| Inferno a răspuns (pentru Exilee):

"...suntem rezultatul evolutiei dintr-o maimuta..."
Teoria evolutiei nu afirma enormitati de acest gen, asta fac doar nestiutorii.
Asa ca evolutia omului din maimulta nu este in biologie decat un cliseu asemanator cu cel al Lui Newton si marul din fizica.

| Feuerräder a răspuns:

Trebuie să fii extrem de naiv să crezi că a existat o verigă slabă din care a apărut omul.
Omul a existat dintotdeauna, doar că sub o altă formă. Că avea la un moment dat constituţia şi forma apropiate unei maimuţe, nu are treabă cu teoria maimuţă-om.
Caută despre neanderthali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca incepi si tu sa te saturi laughing