| DJohnny a întrebat:

Voi cand CREDETI ca vine apocalipsa.Atentie, nu am scris cand vine cu siguranta deci sa nu aud comentarii de la idioti care spun ca numai Dumnezeu stie, nu noi. Da este adevarat dar nu-l pot intreba pe Dumnezeu si fac un sondat voi cand credeti ca vine (an sau secol sau mileniu sau cum vreti voi sa-mi explicati perspectiva voastra)

20 răspunsuri:
| P1x3lMD a răspuns:

Depinde de omenire...eu as spune un secol-dupa care al 3 razboi mondial care va avea un efect distrugator asupra omenirii.In consecinta vor ramine doar 10-20 milioane de oameni si vor incepe un stil de a trai nou-o epoca de aur...la baza noii generatii va fi interactiunea cu natura(stirpita tare dupa razboi) si armonia dintre oameni.Cred ca apocalipsa nu va veni! Omenirea va continua sa existe

| DDCC a răspuns:

Nu se termină totul repede.
Mai durează, un mileniu, două, nu știu sigur, asta e părerea mea.
Ceva îmi spune că am vrea noi la un moment dat să se termine.

| ovi93 a răspuns:

Sfarsitul lumii exista si stii cand e, acum in ziua, ora, minutu, secunda asta, sfarsitul lumii e atunci cand mori tu, altu nu exista asta este o prostie. Noi ne distrugem noi ne facem rau singuri. Eu vad sfarsitul lumii prin razboaie, si cred ca asa se va sfarsi lumea.

| Azµre a răspuns:

Cum spunea Einstein, al doilea război mondial a fost cum a fost, al treilea vom ști cum va fi, iar în al patrulea ne vom bătea cu bețe și pietre...
Așa o să se sfârșească lumea, de mâna noastră printr-un dezastru / bombardare atomică.
Numai bine.

| jokiss a răspuns:

Eu am vazut un documentar despre ciocnirea galaxiei noastre cu Andromeda, dar asta se va intampla peste vreo 4 miliarde de ani... asa ca mai avem de asteptat laughing

| 404namenotfound a răspuns:

Diseara. Fii pe faza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este scris in biblie ezact raspunsul la intrebarea ta.nu este un raspuns exact, dar sant aratate semnele vremurilor dinaintea apocalipsei.parerea mea? Dumnezeu nu socoteste miile de ani fiindca el si atunci si acum si in urma la geneza.deci la cum socotesc eu anii,nu prindem noi apocalipsa,iar cine o va apuca va fi doar o mica ramasita, din miliardele traitoare pe pamant.vor fi foarte putini, si peste foarte mult timp cand oamenii nici nu vor mai sti de apocalipsa.o vor trai, o vor apuca, dar nu voe sti de ea.vor crede doar ca e firesc sa fie asa.

| Krosom a răspuns:

Ceri un raspuns cat mai inteligent la intrebarea asta stupida? Sfarsitul lumii va veni cand va fi sa murim. Stai calm ca nu moare lumea ai n-apuci tu sa te spovesesti

| LexusBianca a răspuns:

Chiar daca nu scriai sa nu incepem cu : numai Dumnezeu stie. oricum nu incepeam asa. laughing
Daca va fi un. sfarsit al lumii, sigur va fi peste mii de ani, cand noi nu vom mai fii.
Ateii de exemplu, spun ca nu va exista acest sfarsit si ca lumea va continua. [Acum sa nu va luati de mine. NU sunt ateu, doar am dat exemplu.]

| DJohnny explică (pentru Krosom):

Esti analfabet?

| ovidiu8msn a răspuns:

Posibilitati sunt multe.
Poli se pot schimba, ne poate lovi o cometa, poate incepe un razboi nuclear, organismul se va modifica ireversibil din cauza tampenilor ce le bagam in mancare....etc. In orce caz, nu cred ca noi o sa o prindem.

| Krosom a răspuns:

Cu ce sunt ma analfabet. Asta e realitatea. Numai un idiot ar pune o asemenea intrebare. Apocalipsa va veni cand va veni. Esti prost?

| DJohnny explică (pentru Krosom):

"Stai calm ca nu moare lumea ai n-apuci tu sa te spovesesti"
Si-mi zici ca ai mai mult de 4 clase? laughing))))))))

| Krosom a răspuns:

Prostule, tastez dupa tel si de aceea fac greseli, iar verbele de genul "apucasi" sunt la perfect simplu, nu sunt o greseala

| Krosom a răspuns:

Se vede ca esti copil de a 5-a, un agarici derutat

| consilierultau001 a răspuns:

Cu siguranta Apocalipsa vine pentru ca orice inceput are si un sfarsit.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Numai Dumnezeu stie. El ne a aratat ce se va intampla inaintea Apocalipsei.

| DJohnny explică (pentru Krosom):

Nu are rost sa ma cert cu un copil handicapat de clasa a 5-a care nu stie sa scrie, nu realizeaza prostia proprie, se oftica desii realitatea e ca altii ( eu ) sunt mai buni ca el si injura ca un ignorant ( daca stii ce inseamna la cat de p...t esti, daca nu cauta in DEX;) http://dexonline.ro/ ) pa si sper sa devii si tu un om normal nu sa devii un cersetor care se va distruge pe sine insusi prin oftica fata de altii;)

| Krosom a răspuns:

Macar nu sunt un agarici ca tine daca stii ce inseamna. Daca injuram de bagam in pamant. Nici nu stii sa deosebesti o injuratura de un cuvant jignitor gen "prost". Tu vorbesti de mine ca sunt in a 5 a cand tu pui intrebari pe care le am auzit la un copilas. Apropo, ti a luat ceva pana te-ai gandit la ce sa mi zici

| DJohnny explică (pentru Krosom):

Nu am mai intrat pe TPU, in plus stiam ca o sa dau de-un agarici de clasa a 5-a care incepe cu injuraturile si reprezinta prostii in Romania. Hai sa incheiem ca nu mai am chef de prosti ca tine. Noapte buna ofticatule :*