| izvordemunte a întrebat:

Care sunt caracteristicile care fac o femeie sa fie cu adevarat femeie? Ce inseamna feminitatea? Explicati din perspectiva voastra.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Desi s-a mai raspuns aici la asta, hai sa iti facem pe plac:

pentru mine, cele doua notiuni ar trebui sa se ingemaneze, la modul ideal, intr-o fiinta diafana si suava, plina de gratie, naturalete, inteligenta, farmec, un zambet cuceritor, o privire inteligenta, senina si calda, intelegatoare, naturala, deschisa, omenoasa, cu vorba blanda si dulce, responsabila, culta pe cat posibil, careia trebui sa-i placa si muzica!, mama de exceptie si deci implicit un execelent model de urmat!, careia sa-i placa tot ce e Adevarat, Bun si Frumos, si care sa fie apreciata si cautata ca prezenta si relationare pentru toate aceste calitati, si nu numai!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Vad feminina o femeie pe tocuri, cu rochia, fusta si decolteu, cu geanta\poseta.pensata,fardata simplu, cu niste unghii frumoase, purtatoare ale unei oje nesidefate, rosie, sau manichiura frantuzeasca.
care iubeste florile, si le admira.se comporta delicat, foloseste un parfum dulce si finut, se uita atent si analizeaza un lucru inainte de a-l cumpara, e pasionata de obiectele de decor.are pielea moale si catifelata, nu vorbeste tare in public, merge cu spatele drept, si privirea inainte, iubeste copiii mici.
modelu meu in viata...profa de romana.indeplineste toate calitatile de mai sus.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai sa fie firave si gingase, cam asa ca floarea ta roz superba de la avatar si luminoase si stralucitoare la fel ca, corpul ceresc al carui nick l-ai ales.

| Denisa a răspuns:

O femeie feminina ar fi cam asa, in viziunea mea: imbracata sexy dar in acelasi timp decent, aranjata, machiata, fardata, cu tocuri si imbracata neaparat in rochie sau fusta. O femeie cu un caracter puternic, dominant, care stie ce vrea de la viata, care ar sti sa faca compromisuri, care atunci cand e atacata nu raspunde cu injurii si nu tipa ci din contra vorbeste frumos. O femeie care adora copii si careia ii place sa ajute. O femeie cu mintea limpede care nu fumeaza si care nu bea peste masura. O femeie curajoasa si loiala celui pe care il iubeste. O femeie, PUTERNICA.

| YqLmX a răspuns:

Sa fie buna si intelegatoarelaughing

| Dyutzzah a răspuns:

O fameie trebuie sa fie tandra... draguta...
sa se imbrace cu gust ...sa stie sa se comporte ...SA SE COMPORTE CA ATARE