cami
| cami a întrebat:

1. A folosit cineva Netildex? (picaturi oftalmice). Am citit la reactii adeverse ca subtieaza corneea, si poate determina aparitia galucomului?! worried

2. Ati fost vreodata la un control oftalmologic? V-a pus in ochi niste picaturi pentru "fondul de ochi"? (si pentru dilatarea pupilei). Ati vazut in ceata 3 ore? Daca nu, va spun eu-e groaznic (am crezut ca nu-mi mai revin). Sa fii captiv intr-un corp "defect", este oribil. Sa stii ca ceilalti vad, iar tu nu... o situatie de cosmar.
Deci, pastrati-va vederea, este cel mai de pret lucru, poate ca acum, cand o aveti, nu realizati, insa daca veti avea ocazia sa treceti pe la un oftalmolog, rugati-l sa va puna cateva picaturi pentru "fondul de ochi"-al carui efect, va trece abia dupa 3 ore. Este de-a dreptul o lectie de viata. Iar am luat-o pe aratura, iar o sa-mi reproseze altii ca din cauza mea se duce site-ul de rapa.

Deciiiii, a folosit cineva Netildex? A dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| midnight_2375 a răspuns:

La 1 nu stiu sa-ti raspund:

dar la 2 da. am fost si eu saptamana trecuta.

mi-a pus si mie picaturile pentru dilatarea pupilei, dar nu a fost chiar asa rau. adica la departarea vedeam bine, doar daca ma uitam la ceas nu vedeam. eu cand am venit am incercat sa adorm, si parca a trecut timpul mai usor asa, si la jumatate de ora ma uitam in oglinda sa vad cum arata pupila laughing

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Netildex nu am folosit.
Despre picaturile pentru "fundul de ochi" iti pot spune ca atunci cand eram eu copil si purtam ochelari nu existau picaturi asa de moderme si iti punea direct atropina. 3 zile nu vedeai absolut deloc, apoi inca vreo 3 prin ceata si inca vreo doua un pic neclar. Sa vezi atunci senzatie nasoala. Imi dadea cosmaruri si noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si m am vindecat

| adynutza_4822 a răspuns:

Mi mi s-a prescris NETILDEX de catre un medic oftalmolog care habar nu are medicina.Am pus vreo doua zile si bininteles ca nu a avut nici un efect deoarece diagnosticul era cu totul altul.
Diagnosticul pus de Dr Dumitrache din Brasov era '' o simpla imflamatie a ochiului '' iar diagnosticul adevarat era obstructie retiniana de ram venos.Slava domnului ca m-am dus la alt medic si situatia incepe sa revina la normal dupa aprox 3 luni de tratament ADECVAT