| ale.14_ioana a întrebat:

1. Daca ma dau cu crema de galbenele pe cosuri patesc ceva? 2. Mi se ingrasa tenul de la crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marry a răspuns:

Buna!

crema de galbenele daca o dai pe cosuri le usuca...am incercat si eu... a functionat dar trebuie sa te dai o perioada mai lunga de timp si nu doar 2-3 zile.

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Eu am gasit in farmacie cu produse naturiste un balsam de galbenele cu propolis dupa o reteta de maria treben si mi s-a parut mult mai bun.Nu se ingrasa tenul, dar este mai greu de tolerat crema daca ai deja un ten gras!

| Diav0la a răspuns:

As zice mai degraba daca ai un ten gras sa nu folosesti crema de galbenele ci sa o inlocuiesti cu ceaiul de galbenele ...Procedezi ca si la inhalatii ...iti ti fata deasupra vasului in care ai pus planta aproximativ 15 minute, masezi cu un prosopel mai aspru fara sa ranesti tenul si clatesti cu apa rece ca sa ti se inchida porii imediat dupa.

Alte răspunsuri
| Diva a răspuns:

Mai bine incearca sa inlocuiesti crema de galbenele cu unguentul de galbenele de la Elmiplant(pe mine m-a ajutat mult)Bafta

| catthshshshs a răspuns:

Si eu obisnuiam sa ma dau cu crema de galbenele dar am observat ca apareau mai multe cosuri... Da-te cu crema asta si daca observi ca iti apar cosuri, inceteaza.winking

| christabell a răspuns:

Da, se ingrasa tenul! Daca vrei sa scapi de cosuri mananca salata verde cat poti de multa si zilnic! O sa ai un ten curat si frumos. Sper ca nu mananci cartofi prajiti.

| elenna a răspuns:

Cred ca ti-ar folosi masca cu argila.

| Ioana_8202 a răspuns:

Crema de galbenele e f buna... da-te si daca vezi ca nu face bine tenului tau, inceteaza.

| Ioana_8202 a răspuns:

Mai e si crema de galbenele cu propolis...incearca

| dana39668 a răspuns:

Sa stii ca e foarte buna pentru cosuri, am folosit-o si eu si este foarte buna si nu ingrasa deloc tenul mie asa mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate, dar trebuie sa te dai gros mai ales noaptea poti sa te dai si ziua sa te speli cu ceaiuri de menta mai ales bine.
costica_diablo id pentru mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu curat imprealabil seara si dimineata cu gelul de curatare de la L'oreal si dupa ma dau cu crema de galbenele sh incetul cu incetul dispar, iar tenul ramane la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ai un ten gras, nu-ti recomand nici un fel de crema, crema de obicei este folosita pentru cei cu tenul uscat, si se confrunta cu punctele negre, si eu am avut probleme cu cosurile dar am rezolvat aceasta problema prima data cu pudra de argila si acum folosesc o lotiune de la elmiplant foarte buna "Lotiune antiacneica" asa se numeste. Sfatul meu pentru tine este sa eviti cremele pe cant posibilul!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am auzit e foarte eficienta. Am inceput si eu sa o folosesc, acum astept sa vad rezultatele.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu face nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele (reteta mariei treben) este, in opinia mea, o alternativa de succes :0) give it a try :0)

Alte răspunsuri