| Elena1234456 a întrebat:

A folosit cineva "Siluet R Anticolesterol"? Este bun? Te ajuta sa slabesti? Eu inlocuiesc masa de seara cu un pahar cu lapte si o masura din acest supliment. Tin si dieta.Am slabit cate un kg pe zi (tin dieta de 3 zile). Pe cutie scrie ca nu apar reactii adverse, ce ziceti, sa iau? Uitati prezentarea dupa site-ul oficial:

"Compozitie
Germeni de cereale, vitamina C, acid acetilsalicilic, faina de cereale expandate, hidrati de carbon polimoleculari, maltodextrine, anason, pudra de cacao, indulcitori, arome dietetice, seminte si srot de in.
Continut
400 grame
Administrare
Produsul se prezinta sub forma de pudra, administrandu-se cate o masura in amestec cu 200-250 ml apa sau sucuri hipocalorice, de doua-trei ori pe zi, in locul meselor, sau ori de cate ori apare senzatia de foame. Pentru scadere rapida in greutate SILUET-R poate inlocui cu succes toate mesele din zi, deoarece aduce organismului toate substantele nutritive necesare (vitamine, minerale, proteine etc.). Se recomanda o cura de minimum patru saptamani.
Indicatii
Supliment alimentar pentru slabire. 100% natural. Stimuleaza arderea grasimilor. Elimina colesterolul din organism. Creeaza senzatia de satietate. Continut proteic. Vitamine, minerale, antioxidanti. Inlatura senzatia de foame datorita continutului mare de fibre naturale expandate, care, ajunse in stomac, in contact cu sucul gastric, isi maresc volumul, creand senzatia de satul. Scaderea rapida in greutate se poate face inlocuind cu succes toate mesele din zi. Produsul aduce in organism toate substantele nutritive necesare (proteine, vitamine, minerale etc.).
Nu este diuretic sau laxativ si nu creeaza deshidratare sau la anemii. Are efecte anticancerigene si ajuta sistemul imunitar datorita continutului mare de antioxidanti (vit. C, acizi grasi nesaturati si flavone).
Calitatea de antioxidant si antiagregant confera produsului un rol important lipotrop si anticolesterol. Se reduce astfel riscul aparitiei bolilor cardiovasculare, aterosclerozei sau ischemiei organelor vitale. Semintele germinate si germenii de cereale au continut mare de tocofenoli (vit. E) si acizi grasi polinesaturati cu caracter antioxidant. Ele sunt o importanta sursa de vitamine B1, B2, B5, PP, acid folic, biotina (vit. H), inozitol si colina, acid pangamic (vit. B15). Substantele stimuleaza raspunsul imunitar al organismului (reactia de aparare). Glucidele nemetabolizate din fibrele naturale expandate retin o mare cantitate de apa si ajuta la absorbtia intestinala a grasimilor impiedicand asimilarea substantelor calorigene. Prin eliminarea lor din organism se elimina si substantele nocive.
Fibrele vegetale leaga sarurile biliare reducand secretiile biliare. Aceasta impiedica formarea compusilor precancerigeni. Impiedica astfel aparitia cancerului de colon. Proteinele vegetale sunt esentiale intr-o dieta alimentara corecta si reduc factorul aterosclerotic.
DUPA O LUNA PUTETI SLABI NATURAL INTRE 8 SI 10 KG. NU ARE EFECTE SECUNDARE NEDORITE
Producator
CAT Press"

Astept pareri, eventual cine a mai folosit, ce a mancat si cat a slabitbig grin.Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

M sperii, sper sa nu slabesti 1 kg pe zi timp de o luna. Posibil sa fie bun, ai grija totusi daca ai cea mai mica reactie la el, renunta. Eu am luat reductil 2 luni si nu am avut reactii adverse, de aceea nu te poti lua nici macar dupa cei care au luat acele pastile, fiecare organism reactioneaza in felu lui.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez nuuuu mai bine slabesti natural in plus cati ani ai? nuuuu in plus sa nu crezi niciodata ce e scris pe cutie ce poti sti ca nu are efecta secundare grave. DE ACORD?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am vazut acest produs pe un site.Eu cred ca nu are ce sa faca rau, de obicei produsele care au chimicale multe si tanpenii in ele sunt scumpe acesta costa 14 lei.Ai incercat pana la urma si ai slabit?

| EusicutineegalNOI a răspuns:

Cat a costat? trebuie sa ai neaparat peste 18 ani?