| FoxWitch46 a întrebat:

A incercat cineva samponul antimatreata de la Gerovital Plant? Am matreata foarte multa de vreo 3 luni, am fost si la dermatolog si mi-a recomandat un sampon de la Ducray, care mi-a facut si mai multa matreata.Sunt disperata.trebuie sa ma spal la 2 zile si nu stiu ce sampoane sa mai folosesc.Si inca ceva.credeti ca fumatul sau cofeina, stresul.au vreo legatura cu matreata sau sunt doar presupuneri?(Nu fumez. dar mai beau cafea din cand in cand).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Eu una aveam aceiasi problema ca tine si am folosit head & shoulders cu menta

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Da,eu am incercat samponul de la Gerovital.
Si...da, chiar scapi de matreata.
Dar nu vei scapa din prima... dupa cateva spalari vei vedea.
Paa!

| aligru a răspuns:

Stiu persoane care au folosit syoss! de gerovital nu stiu nimic!tongue

| Triple3XH a răspuns:

Samponul de la Gerovital Plant e cel mai bun.Te scapa de matreata in 2 saptamani