| AlexValentinn a întrebat:

A luat cineva vreodata risperidona si sertralina pentru tulburare obsesiv compulsiva cauzata de depresie? Daca da, cat timp ati luat, ce doza, la ce ore ale zilei, daca ati facut si consiliere sau ati luat doar tratament, dupa ce ati renuntat cum v-ati simtit, v-au mai revenit vreodata simptomele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu a luat nimeni asa ceva, mergi la medic deoarece fiecare om este diferit, si la fel reactiile la medicamente sunt diferite de la pacient la pacient.

| AlexValentinn explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu ai luat nu am nevoie de raspunsul tau... lasa-i pe cei care au luat sa raspunda

| johnnny123 a răspuns:

Nu am luat, dar chiar ti se pare o idee buna sa primesti sfaturi despre medicamente pentru tulburari psihice de la niste necunoscuti de pe un forum generalist?

| AlexValentinn explică (pentru johnnny123):

Nu cer sfaturi, stai linistit, deja am luat dar l-am intrerupt si voiam sa aud si de la altii care au luat cum s-au simtit, daca au trecut peste etc. ca si curiozitate, sfaturi nu iau de la nimeni.