| anonim_4396 a întrebat:

A mai crezut cineva că se uită lumea la el pe stradă/în autobuz? Cum ați scăpat de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce te-ar deranja asta?
Cum te uiti tu la altii asa se uită si altii la tine.
Asta cam sună a paranoia.

| gabicoo a răspuns:

Băi vezi că, începând de azi, ai concurență. A apărut unul care vorbește despre călăi, creator și pietre căzătoare. E mai sandilău decât tine. Ia o pauză.

Comparativ cu el tu pari normal.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns:

Daca vezi cand iti cere autograf ce derant devinelaughing

| ioana748 a răspuns:

Vezi si tu, poate se uita o fata mai atent la tine, totusi.
Poate se uita lumea ca esti simpatic.

| LisaJulie a răspuns:

Îi ignori pur și simplu! Din nou este doar o presupunere

| 1onur a răspuns:

Am să mă uit la toți oamenii până cedează și și să se uite la mine rolling on the floor)rolling on the floor))

| 1onur a răspuns:

Suntem oamenii este absolut normal și sănătos sâne uităm unul la celălalt este absolut normal să-ți placă un fel de om sau ce poartă el sau mai știu eu ce-ți place ție te poți uita și involuntar fără să vrei la un om pe strada să-l eviți său sa treci trecerea de pieton da asta nu însemnă că celălalt de pe strada de pieton are ceva cu tine Doamne Dumnezeule ferește nu are nimeni nimic cu tine dacă se uită la tine pur și simplu ai ochii și te uiți adică vezi asta nu însemnă că trebuie Sâte uiți fix la ei in ochii gata te-ai fixată până cedează ellaughing)laughing sa se mai uite la tine sau că are ceva cu tine Doamne Dumnezeule Doamne Dumnezeule...

| Mindfulness a răspuns:

E un fel de anxietate sau paranoia. Daca e paranoia nu scapi, daca e anxietate scapi, e simplu.
In anxietatea sociala se întâmplă acest fapt.

| Dragobeta a răspuns:

Si ce daca se uita? Sa se uite. Poate ii place tunsoarea. Poate ochelarii (de vedere, haha). Unii se uita "prin tine" si sunt cu gandurile aiurea. Esti paranoic.

| Anonimul151 a răspuns:

Unii oameni chiar sunt ciudați pentru că ori pe strada ori în autobus se uita insistent la tine. Motivul ori pentru că te confunda cu cineva cunoscut, ori habar n am. Dar în orice caz e ciudat. Se uita atât de insistent, de parcă n ar mai fi văzut oameni.

| DonMoldo a răspuns:

Ma uit si eu la ei si vedem care cedeaza primul

| 1onur a răspuns (pentru DonMoldo):

Pai da n-are nici treabălaughing) te uiți ca tot omul la om fără și să vrei de multe ori te uiți la om pur și simplu.

laughing

| ioana748 a răspuns (pentru DonMoldo):

Faceam din astea in adolescenta,.laughing

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

Am mai auzit lucruri ciudate da asta mi-a pus capaclaughing)

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Ei, pare ciudat dar nu este.
Eram cu o colega de liceu si cand se uitau baietii la noi ii fixam, de obicei ei cedau.
Copilarii.
Acum stiu ca este de evitat sa te uiti fix la om chiar daca el se uita. Doamne ferește, cine stie ce provoci.Imi mai iau si un pumn in naslaughing

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

Da. Chiar nu știu n-am avut așa întâmplări ori nu am văzut eu nu-mi dau seama...

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Ei, fiecare cu intamplarile lui happy

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

happy Adevărat Doamnă ioana

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Doamne ajuta happy

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

Amin Doamnă ioana Doamne ajută sâne vindecăm de răutățile lumi și grotești și inumane care ne îndepărtează de Dumnezeu și ne ține trupurile in păcate și mintea în păcate Dumnezeu sa aibă grijă de noi și sâne ocrotească cu măsură care o dorește Dumnezeu care o îngăduie Dumnezeu asupra noastră a fiecăruia dintre noi Amin.

împărățește tu Doamne mila ta asupra noastră. Amin.

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Ce frumos ati spus.
Dumnezeu sa ne dea lumina si sa fie alaturi de noi in toate si noi de El.
Si Maica Domnului sa se roage pentru noi.
Amin.

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

Dacă Dumnezeul și Maica Domnului îngăduiește omul poate reușește totul. După merita și măritul fiecăruia dintre noi. Amin.

Noi ar trebui sâne rugăm la Dumnezeu și la Maica Domnului. Ei sânt fără de greșeli și fără de păcate noi suntem plini de păcat noi trebuie să ne rugăm pentru păcatele și greșelile noastră faptele noastre Amin Doamne ajută.

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Aveti mare dreptate.
Minunate cuvinte.
Inca o data Doamne ajuta.