| LoLoPardus a întrebat:

A mai incercat Power Booster de la CaliVita?
Ce-mi puteti spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Uite câteva date poate te ajută :
- Power Booster (Natural HGH Suport) nu contine hormoni de crestere ci doar stimuleaza secretia acestora de catre organism.
- Power Booster nu se recomanda diabeticilor si femeilor insarcinate.
- Nu se recomanda persoanelor care sufera de tulburari hormonale.
- Nu este recomandat consumul acestui produs de catre persoanele sub 25 de ani.
- Tabletele de Power Booster (Natural HGH Suport) se administreaza pe stomacul gol.
- Pentru sportivi se recomanda 3 tablete dupa antrenament si 3 tablete seara, inainte de culcare.
- Este recomandat culturistilor pentru cresterea masei musculare.

O tableta de Power Booster contine:
- Piro-glutamat de L-arginina 133 mg
- L-lizina HCI 100 mg
- Gaba 100 mg
- Extract de Vicia Faba Major 83 mg
- L-ornitina HCI 67 mg
- Lecitina 62 mg
- Vitamina C 40 mg
- L-glicina 17 mg
- Vitamina B6 2 mg
- Crom 4 mcg