| AloneQsFini a întrebat:

A murit Adrian Paunescu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xilotto a răspuns:

Buna dimineata!

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mare Om a fost! Sa se odihneasca in pace!

mariana
| mariana a răspuns:

Dragilor, nu trebuie sa fiti ironici, contestand asa zisa intrebare, nu este o intrebare directa, dar ea se subintelege: Stiti ca... a murit Adrian Paunescu?, asta a fost de fapt mesajul si in loc sa ne gandim la pierderea nationala suferita, prin disparitia pamanteasca a acestui mare poet, noi ne cramponam de o parte formala, este ori nu este o intrebare.
Eu sunt ravasita de aceasta veste, de trecerea in nefiinta a unui mare roman si acum in ceasul despartirii de OMUL Adrian Paunescu pot sa-l rog pe Bunul Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, sa-l ierte si sa-l calauzeasca spre "Drumul de lumina".
Transmit pe aceasta cale, familiei indurerare, sincere condoleanta si sa reuseasca sa treaca peste greaua pierdere pe care o au acum si sa le reamintesc ca poetul, prozatorul, pamfletarul Adrian Paunescu traieste si va trai cat natia romana.
Multumesc rroxi44, pentru link-ul pe care ni l-ai dat, asa vom putea sa ascedem, cand dorim, la poezia minunata pe care a creat-o acest titan al literaturii romane.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cuvintele sunt de prisos, Dumnezeu sa-l ierte!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca! A fost un poet remarcabil, de fapt continua sa fie pentru ca noi putem fi alaturi de el inca prin poeziile lui, ceea ce nu despre multa lume se poate spune.
http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/p/adrian-paunescu-8zudtnc/

| AvalohAlyn a răspuns:

Mare om a fost. Poeziile si concertele sale sunt superbe.Iti dau lacrimele la unele.Am citit si ascultat si eu cateva dintre ele. Dumnezeu sa il odihneasca si sa il ierte! A mai cazut o stea.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Nu înțeleg care este întrebarea aici?! Am orbit eu cumva și nu știu... Aștept răspuns, poate sunt eu chioară.

| winchesters a răspuns:

Da. Dumnezeu sa-l ierte! sad love struck. Chiar imi pare rausad

| Blondamea a răspuns:

Da
dumnezeu sa-l odihneasca

| crackiswack a răspuns:

Dap, i-a cedat inima.

| TraficDeMentosane a răspuns:

A murit Adrian Paunescu.

Si noi ar trebui sa raspundem la "intrebarea" asta cu "Da. "?

da din pacate a murit. Dzeu sa'i odihneasca. a fost pe aici cand mama mea era tanara, a fost chiar la vecinii ei de atunci, m'ai pov multe de eloh go on asta este avea si el o varsta ...era si bolnav.

Bye wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima intrebare din istorie care se termina cu punct. http://scurt.eu/76

| V77Narcis a răspuns:

Dumnezeu sa Il ierte

| udya a răspuns:

Nu a murit traieste in inimile noastre, voi poate nu stiti cine a fost, dar v-eti afla si o sa fiti mandri ca ati fost contemporani cu el