| alecssandra a întrebat:

A slabit careva cu dieta daneza? cam cate kg credeti ca ar trebui sa aiba o fata de 18 ani la 1.70happy merci,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nimic despre dieta daneza, astfel iti raspund la urmatoarea intrebare. O fata de 18 ani la inaltimea precizata ar trebui sa aiba in medie aproximativ intre 60 si 70 kg.

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

îți zic eu cea mai bună dietă e să mănânci o dată pe zi orice și oricât și bei 4-5-6 litri pe zi de apă ca să nu te apuce foamea și asta să o faci toată viața

| alecssandra explică:

Eu am 1.67-1.68[m-am masurat singura, probabil am 1.70 insa cmm arata intre 67 si 68 deci nu cred ca e as aimportant 3 cmm] si 64 de kilograme si vreau urgent sa ajung la silueta mea care o aveam in mai 2011, 54 de kilograme. poate chiar 52sad stiu ca nu e bine sa te infometezi, iar ceea ce mi-a recomandat l0ndon e sinucidere curata, pe bune, o data pe zi sa mananc? toata viata? no way! dieta daneza e putin aspra insa cunosc vreo 2 persoane cu rezultate bune...deisgur.dupa aceasta dieta am sa tin o dieta echilibrata toata viata, cu mici scapari, desigur. Nustiu exact cand o incep.probabil luni acum, pe 16, sau saptamana cealalta.Sunt constienta ca mai mult de 4 kilograme nu am sa slabesc[acolo zicea intre 7 si 15] fiindca nu sunt chiar asa plina si stiu bine ca, cu cat esti mai gras cu atat dai mai repede in prima faza, si nici nu e sanatos sa dau mai mult de 4 kg jos,si daca e sa se dea mai mult jos, ceea ce se slabeste e pur si simplu din.apa, centimetrii raman. Vreau in aceste 13 zile un minus de 4 kilograme apoi in decursul a trei luni sa scap de 8 kg... sper sa reusesc, sunt foarte mancacioasa si pofticioasa si mananc mult seara. In ultimile zile am mancat putin mai sanatos, insa nu cum ar trebui sa fie un regim de slabit.am mancat dulciuri, paine, am mancat si seara.insa am adaugat in dieta mai multe legume si un pahar de suc de grepfrut. din tot sufletul sper sa slabesc va tin la curent.