| εмiLч97 a întrebat:

Salut
A incercat cineva http://lyla.ro/diete/dieta-care-te-slabeste-20-de-kilogr ame-in-13-zile/? Dar dieta balerina, dieta daneza? Cate kg ati slabit si in cat timp? Va rog sa nu luati intrebare in batjocura

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal te-as sfatui sa nu urmezi aceasta dieta.

Ca peste tot, in orice dieta, este important sa intelegi ca in general cantitatea de energie adusa ca aport din mancare si bautura sa fie mai mica decat cea consumata, pentru a putea slabi.

E bine de asemenea sa intelegi, ca o dieta e neimportanta daca nu iti schimbi de asemenea si modul de alimentatie, complet.

Daca vrei sa faci asta, sa intelegi inainte sa te apuci, te-as sfatui sa te uiti la nenea asta:

http://drcalinmarginean.blogspot.com.au/p/prezentari-video.html

Si de acolo vezi ca ai o chestie numita dieta ideala.

Desi e mult de ascultat, incearca sa o faci. O sa intelegi anumite chestii si apoi o sa vezi daca le poti face sau nu.

Pentru ca la final, totul tine de disciplina. Daca simti ca nu esti in stare de asa ceva, poate cel mai bun sfat este drumul la nutritionist. Pentru ca el iti va impune si aceasta disciplina.

Pierderea kilogramelor in plus este o chestie complexa, daca vrei sa iti iasa din prima si sa nu te chinui aiurea. Cu implicatii atat emotionale cat si fizice.

Oricum, dieta specificata de tine, este foarte nasoala din cel putin urmatoarele motive:

1. Cafea + zahar - ambele nerecomandate.
2. Seara este aportul cel mai important caloric din intreaga zi. Complet fals. Stii si tu acel proverb cu micul dejun il mananci singur, pranzul il imparti cu prietenii si cina o dai dusmanilor.

La final poti sa slabesti si cu aceasta dieta, datorita aportului total caloric foarte restrictiv... dar o sa fie un chin si in plus o sa fie o problema pentru sanatatea ta.