| Secretkkk a întrebat:

A slabit cineva cu carbune activ? Cum? Ce rezultate ati avut si in cit timp? Cum se beau pastilele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Nu, nu am luat niciodată aşa ceva şi nici nu intenţionez să iau. Cel mai bine ar fi să mergi pe un stil de viaţă sănătos şi să faci sport dacă doreşti să slăbeşti.

Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Mult succes şi o seară plăcută!

| Satango a răspuns:

Buna!

Lasa pastilele si toate medicamentele care te pot imbolnavi.Si multe nu isi fac efectul! Sanatatea e mai presus de toate! Asa ca iti sugerez o dieta sanatoasa care te va ajuta sa scapi de kg-ele in plus si chiar te va ajuta sa nu le mai pui inapoi. Convinge-te singur/a!( Dieta Dukan) :
http://dietadukan.ro/

Bafta!

| Gabbriell a răspuns:

Incearca cu ceai verde, sanye antiadipose tea.
De preferabil se bea seara, pentru ca are efect laxativ.

| Josephine9 a răspuns:

Carbunele activ este pentru situatiile cand iti este rau.Eu am incercat pentru ca am citit undeva pe net si, din pacate, a fost o prostie.Am luat prea multe pastile de genul si am ajuns la spital.Te-as sfatui sa nu incerci.

| Anca_Fornazier_1969 a răspuns:

DA SI ESTE PULBERE MA DEZBALONAT SI SLABIT 3 KG IN 2 SAPT etse super bun dar nu s eia mult timp 4 sapt apoi pauza si se ia doua lingurite rase pe zi