| Dobitoc a întrebat:

Aciclovirul se poate administra in cavitatea bucala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti avea herpes in gura, ai mai degraba afte si acestea se badijoneaza cu "Solutie contra aftelor".

| IMC90 a răspuns:

Da. Tablete. Actioneaza acolo unde crema nu ajunge. + ca sunt mai eficiente decat crema, dar au si reactii adverse happy

Răspuns utilizator avertizat
| TeoriaLuiPytagora a răspuns:

Normal ca da... Funda?