| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am cazut foarte rau.Azi cand mi-am facut radiografie la genunchi am intrebare medicul de acolo daca cartilajele mele sunt inchise. si mi-a spus'aproape de tot '. Stiu ca atunci cand le ai inchise nu mai poti creste/Am 1, 57 iar mama 1, 66 tata 1, 70 fratimiu 1, 87 ( a facut foarte mult sport). Spre deosebire de el eu nu am practicat nici un sport nici macar miscare sufiecienta nu am facut. As vrea sa stiu daca e posibil sa cresc macar cat mama? O sansa la un million daca as avea.E vreo persoana mai mare ca mine care a trecut prin ceva asemanator si a crescut ( de preferabil fata) pentru ca baietii cresc mai mult.Am 16 ani jumate si nu imi place sa lupt pentru imposibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In mod normal ar fi trebuit sa cresti mai mult decat parintii tai. Ei au copilarit in "epoca de aur" cand mancarea era foarte proasta.
Nu cred ca mai poti creste 9 cm. de la varsta asta si oricum nu ai ce sa faci ca sa cresti, nu depinde de tine. O sansa la milion ai, dar probabil mai putin de una la suta.
Fetele mignone au farmecul lor, incearca sa pui in valoare ce ti-a dat natura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e cazul să fii atât de pesimistă. Nu se știe niciodată. Nici măcar medicii nu știu întotdeauna totul. Fii fericită și dă-i deoparte pe toți cei care gândesc negativ.

| corbulalbrosu a răspuns:

In comparatie cu niste "balabuste", fetele minione sunt mai apreciate de barbati, deoarece sunt considerate bibelouri fragile care necesita atentie pentru a fi protejate.In cazul tau cresterea in inaltime este pe terminate si in cel mai fericit caz te-ai mai putea inalta cu ceva de ordinul a cativa cm. Nu are rost sa-ti faci griji deoarece poti fi sigura ca vei gasi mult mai repede si usor un partener decat cele inalte sau foarte inalte ale caror cautari uneori devin un adevarat calvar.