| raluca111232 a întrebat:

Ce radiografie imi pot face pentru a vedea daca este posibil sa-mi mai cresca in inaltime coloana? Radiografie de genunchi mi-am facut unde mii s-a spus ca imi sunt inchise cartilajele de crestere.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Radiografie de pumn, fiindca cartilajul pumnului se inchide ultimul, la cam un an dupa celelalte. Totusi, cartilajul genunchiului se inchide mai tarziu decat cartilajele coloanei vertebrale, deci posibilitatea ca acestea sa fie inca deschise este infima, aproape absenta.

1 răspuns: