| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am cazut foarte rau.Azi cand mi-am facut radiografie la genunchi am intrebare medicul de acolo daca cartilajele mele sunt inchise. si mi-a spus'aproape de tot '. Stiu ca atunci cand le ai inchise nu mai poti creste/Am 1, 57 iar mama 1, 66 tata 1, 70 fratimiu 1, 87 ( a facut foarte mult sport). Spre deosebire de el eu nu am practicat nici un sport nici macar miscare sufiecienta nu am facut. As vrea sa stiu daca e posibil sa cresc macar cat mama? O sansa la un million daca as avea.E vreo persoana mai mare ca mine care a trecut prin ceva asemanator si a crescut ( de preferabil fata) pentru ca baietii cresc mai mult.Am 16 ani jumate si nu imi place sa lupt pentru imposibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In comparatie cu niste "balabuste", fetele minione sunt mai apreciate de barbati, deoarece sunt considerate bibelouri fragile care necesita atentie pentru a fi protejate.In cazul tau cresterea in inaltime este pe terminate si in cel mai fericit caz te-ai mai putea inalta cu ceva de ordinul a cativa cm. Nu are rost sa-ti faci griji deoarece poti fi sigura ca vei gasi mult mai repede si usor un partener decat cele inalte sau foarte inalte ale caror cautari uneori devin un adevarat calvar.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e cazul să fii atât de pesimistă. Nu se știe niciodată. Nici măcar medicii nu știu întotdeauna totul. Fii fericită și dă-i deoparte pe toți cei care gândesc negativ.

| SkyPilot a răspuns:

In mod normal ar fi trebuit sa cresti mai mult decat parintii tai. Ei au copilarit in "epoca de aur" cand mancarea era foarte proasta.
Nu cred ca mai poti creste 9 cm. de la varsta asta si oricum nu ai ce sa faci ca sa cresti, nu depinde de tine. O sansa la milion ai, dar probabil mai putin de una la suta.
Fetele mignone au farmecul lor, incearca sa pui in valoare ce ti-a dat natura.