| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 zile motanul meu care are 6 luni i-a fost prins gatul intr-o usa de la un reno master.eu am impinso tare si nu l-am vazut crying. acum nu poate manca mama ii da lapte, apa cu seringa si de mers nu se poate tine mult ci doar intr-o parte. ii curge si din nas ceva.mama s-a dus la farmacia veterinara si a cumparat ceva (nu mai tin minte cum se cheama.)pentru.calmare si durere. ce pot face? va rog ajutati-ma.si am uitat sa spun ca horcaie, geme.si ii curge ochisorul. el nu prea poate inghiti apa sau orice altceva lichid dat cu seringa.va rog akutor! se va face bine in decursul zilelor? isi va reveni? am auzit ca trebuie lasat singur sa doarma si sa nu stai pe langa el. e adevarat? va rog cat mai repede un raspuns.nu accept comentarii neserioase.va rog sunt disperata! nu stiu ce sa fac! FUNDA +VOT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnisonRaid a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun...Dar acesta e un raspuns destul de greu.Pot fi o gramada de alte simptome referitoare la acest lucru.Iti inteleg suferinta. Uite ce cred eu:
-Calmantele(le mai ajuta, adevaraat)Dar este cu adevarat greu sa il obisnuiesti dupa fara;
-Roag-o pe mama ta sa ii faca la mixer un preparat din carne dar foarte bine pisata fara bucatele(nu poate traii doar cu lapte)
-Ai mare grija de el, urmareste-i fiecare pas si ofera-i dragostea de care are nevoie.Te las,
Ja Na!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și sincer de ce nu mergi cu el la un cabinet veterinar să-l vadă un medic?
Pa, pa.

| mistikk a răspuns:

Eu cred ca daca il duci la doctor ii va pune acea chestie la gat nu stiu cum se numeste ...Incearca alta solutie nu ai

| Nommm a răspuns:

Off. sad saracutul. sincer cand am citit aproape am inceput sa plang sad Iubesc animalutele in special cele micute. of. eu iti recomand sa il duci imediat la un doctor veterinar el ar sti cel mai bine ce sa ii faca. Daca tu incerci sa il ajuti poti sa i faci mai mult rau. Asa ca fugutza la veterinar. bafta si insanatosire grabnica pentru micut sad Bye

| DiannaDia a răspuns:

Mama a spus sa il ducem la un medic veterinar dar ea are o prietena care are farmacie veterinara si a spus ca nu poate face nimic la gat.

| Ecea a răspuns:

Iti spun eu ce poti face:
Mai prinde-i odata capul bine in usa, si fi sigura ca nu mai scapa cu viata de data asta.
Apoi nu mai ai probleme.

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Saracutusad. Nu stiu ce sa zic,chiar nu ma pricep la pisici. Eu zic sa il duci la un medic veterinar,e cel mai bine,pentru ca e destul de urat ce are el, nu e o simpla ruptura de picior sau chestii din astea mici, e destul de nasol. Du-te cu el la medic. Sper sa se faca bine cat mai repede!