| Spike7262 a întrebat:

Buna TPU. Am fost la dentist pentru o exctractie de dinte si pentru nu stiu ce motiv mi-a zis ca pot sa merg la x pentru a face acest proces fara sa ma coste nimic. Am si eu o intrebare, daca as putea face asta, de ce mai exista clinici private? Ce minusuri au cele publice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca la clinicile de stat conditiile sunt naspa rau de tot

| Spike7262 explică (pentru suntserios):

Chiar si cele din cluj?

| suntserios a răspuns (pentru Spike7262):

Foarte probabil

| Andreimac a răspuns:

Nu au neapărat, doar că probabil sunt decontați de CNAS. Este totuși posibil să fie mai slabi, dar nu neapărat.

| Andreea201329cu a răspuns:

Deoarece la cele de la stat e foarte aglomerat si nu sunt conditii foarte bune(in primul rand de obicei mergi acolo daca ai o urgenta foarte mare din ce stiu)

| Spike7262 explică (pentru Andreea201329cu):

Cam ce conditii ar fi? Ar pune asta in periocol procedurile in sine sau sanatatea mea?