| f2ff2fl12f a întrebat:

Acum 4-5 -zile am mâncat 5 bomboane rafaelo, 3 de ciocolată și 2 din alea albe, apoi dupa cateva ore am mâncat 2 farfurii de friptură cu pireu dar pireu nu mult. iar apoi am simtit o stare de vomă. Apoi, după alte câteva ore am mâncat si 2 mici cu 2 ouă prăjite. A doua zi, am început să am diaree, apa si atat, 2 zile am facut asa. Apoi mana a fost la farmacie si i-a dat niște pastile, a doua zi am facut si putin mai tare dar a doua zi din nou. Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diaree.
Numai apă și ceai fără zahăr până se termină tot câcâțul din tine.