| bleakk a întrebat:

Acum 5 ani m-am operat de peritonita iar la o saptamana dupa aceasta de ocluzie intestinala chiar in acelasi loc(deci 2 operatii la o saptamana in acelasi loc) iar la 1-2 ani dupa aceasta in partea de jos a operatiei mi-a iesit un fir(nu stiu sigur cum se numeste) am ramas cu el 1-2 ani si am fost la medicul care m-a operat acesta mi l-a scos si a prezis ca vor mai iesi si altele..si vreau sa va intreb din ce cauza ies aceste fire si de ce?
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca organismul tau nu tolreaza firele cu care a fost cusuta operatia. In loc sa le resoarba incet-incet, face doar inflamatie in jurul lor. este o incompatibilitate a ta cu firele folosite.