| bleakk a întrebat:

M-am operat acum 5 ani de peritonita iar la o saptamana de ocluzie intestinala,pana acuma mi-a iesit un singur granulom de fir afara, iar acum se observa pe marginea operatiei iesind altele si care ma incomodeaza ..de ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| claudica2703 a răspuns:

Buna! Bineinteles ca ar fi cel mai bine sa mergi la un medic. Insa iti pot spune ca mama mea care are 43 de ani, m-a nascutprin cezariana acum 21 de ani si ceva. acum 1 an jumate pe marginea operatiei i-a iesit un fir care, la fel, o incomoda si nebuna cum e, a tras de el si a iesit un fir cam de 2 cm. nu iti recomand sa faci si tu asta, ca fiecare organism reactioneaza in felul lui. vreau doar sa sugerez ca nu e neaparat ceva grav. daca ai totusi nelamuriri si temeri, mergi macar la medicul de familie happy