| paifjsnsjdjajaodkdjsja a întrebat:

Acum cateva minute am căzut in fund și ma doare noada cred, oricum când tusesc ma doare rau, când stau jos ma doare, când încerc sa ma ridic ma doare, pot sa merg. Sunt fata am 12 ani. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca seamana cu un troll, pune intrebari de troll, s-ar putea sa fie un troll?
nu cumva "fata" cu acest cont facut acum cateva ore, este de fapt cel care cauta diavoli pufosi si nu i-a gasit inca... nici de pe 10 conturi suspendate?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de o radiografie la terminatia coloanei (zona pelviana), pentru a se vedea daca ai fractura de coloana sau nu.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Vezi cum te simti in urmatoarele zile si daca nu e ok, vorbeste cu parintii tai, sa mergi la medicul de familie.

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Te-ai dezvirgiat o nu e grav

| georgeul1337 a răspuns:

Nu e nimic grav, se mai intampla! Eu cand eram copil si aveam 10-15 ani si mergeam cu nailonul iarna pe derdesul adesea dadeam cu fundul in damburi / cioate si ma durea cateva zile. Durerea pe care o aveam eu era grava, si cand vorbeam simteam durerea in noada laughing). O sa-ti treaca in cateva zile, poate chiar o saptamana, dar daca nu trece as recomanda sa mergi la un medic.

| Razvan3L1997 a răspuns:

Salut, trebuie sa faci o radiografie de coloana lombo-sacrata+coccige sa te asiguri ca nu e fractura. Deci cel mai indicat e sa mergi la spital.