| Karin96 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am pus aparat dentar si sarmele din capete imi zgarie obrajii.Am inteles ca trebuie sa aplic ceara ortodontica pe sarme thinking Intrebarea e:unde pot gasi ceara ortodontica in Suceava si daca nu se gaseste, ce as putea folosi ca inlocuitor? Fara raspunsuri nefolositoare.Astept raspuns de la persoane care au trecut prin asa cevabatting eyelashes.Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să primești răspuns de la cineva care a petrecut așa ceva.
Rezolvi repede problema cu o vizită la medicul care a pus aparatul, trebuie să ajusteze pentru a nu face leziuni pe interiorul obrazului. Nu trebuie să suferi, trebuie să ai o dantură frumoasă pentru un zâmbet fericit.
Sănătate.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vizitează medicul s-ar putea să nu fie bine puse sau șlefuite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aparat, iar primul lucru dupa de mi l-a pus medicul mi-a dat o cutiuta cu ceara si m-a invatat cum sa o folosesc. Nu ai primit asa ceva? Foarte greu gasesti la farmacii sau altundeva, el trebuie sa-ti dea. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici gasesti online http://asktrading.ro/? subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&cid=0&q=ceara+ortodontica&x=0&y=0&dispatch=products.search E ieftina.Asa arata si cea pe care am primit-o eu de la medic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bine ar fi sa-i dai copy paste la toata chestia aia pentru ca vad ca nu-ti da link-ul calumea.
Sau intra pe linkul pe care ti-l da aici si scrie tu la cautari 'ceara ortodontica'.

| tequii a răspuns:

Trebuie sa te duci la medicul dentar ca el stie ce sa iti faca. si eu am fost prin starea asta da mi-am schimbat aparatulwinking