| Evolettee a întrebat:

Acum ceva timp am purtat aparat dentar (l-am purtat ceva), iar dupa ce l-am dat jos, mi-a dat aparatul de contentie, mai exact gutiera pe care am purtat-o vreo 8 luni noaptea, in caz ca nu mai o port exista posibilitatea sa mi se strâmbe dintii la loc? Mi-a spus totusi un an sa o port, dar am citit undeva ca se poate si cateva luni, precizez ca nu am avut interventii drastice cu dintii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| reginawow111 a răspuns:

Eu zic sa porti un an deoarece atunci stii sigur ca l-ai purtat cat trebuia si va fi totul ok ...mult succes

| Adiadictie a răspuns:

Succes