| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cine nu a purtat aparat de contentie dupa ce si-a dat jos aparatul dentar? Eu stiu multe persoane care nu il poarta, si nu s-au deplasat dintii deloc. Ce recomandati?
Eu l-am purtat 2 ani si cateva lun si acum ar trebui sa il port pe cel de contentie, dar nu isi permit parintii sa il plateasca. E grav? exista o posibilitate sa se deplaseze chiar foarte mult dintii?

1 răspuns:
| nevermind3322 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine. Exact in aceeasi situatie. Din cate stiu medicii se straduiesc si ei sa mai ia cativa bani chiar si pe ce nu are rost sa dai bani. Imi pare foarte rau, dar nu prea te pot ajuta. Si eu caut raspuns la exact aceeasi intrebare.