| rockmantic a întrebat:

Acum doua saptamani m-am confruntat cu o situatie inedita: m-am trezit dimineata, iar cand am coborat din pat a inceput sa se invarta totul in jurul meu cu o viteza ametitoare; am si vomitat de cateva ori; nu m-a durut nimic, doar ca simteam capul cam greu. Daca stateam culcata cu fata in sus, era bine, dar daca incercam sa ma intorc pe partea stanga, atunci se declansa din nou ameteala. Era ca si cum as fi apasat pe un buton si totul incepea sa se invarta in jurul meu, intotdeauna spre stanga si din ce in ce mai repede. Episoadele au continuat si urmatoarele doua zile, dar din ce in ce mai rar si mai putin intense. Sa fi fost de vina exploziile solare?! a...glumesc...dar cauza? este posibil sa am ceva grav la cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Lipsa de calciu, mergi la medicul de familie

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce ai tu se numeste vertij. Poate fi din cauza creierului sau a urechii interne. Oricum ar fi, trebuie sa te vada medicul fiindca poate avea o cauza grava (de eexmplu, o meningita sau o tumora de nerv acustic).