| MelissaGreenEyes a întrebat:

Ai migrene cand te doare capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Formularea corecta este : "cand ai migrene te doare capul". Pentru ca te poate durea capul si fara sa ai migrene. Dar cand ai migrene sigur te va durea capul! Sper ca m-ai inteles.

| Andreea_1745 a răspuns:

De fapt cand te doare capul ai migrene si este ingrozitor.Eu am in fiecare zi migrene si nu mai stiu ce sa fac!

| Andreea_1745 a răspuns:

Scuze vroiam sa spun ca atunci cand ai migrene te doare capul...am fost putin neatenta! scuze.

| G a răspuns:

Pai migrena inseamna durere de cap. laughing

| Twizzle a răspuns:

Migrena este definita ca o durere intensa de cap (cefalee), cu o durata de 4 pana la 72 de ore si care are caracter recidivant (se repeta). O persoana care are migrene, nu-si poate desfasura normal activitatile cotidiene (de rutina). Cu toate ca migrenele sunt neplacute si interfera cu desfasurarea normala a vietii, nu produc leziuni pe termen lung. Migrenele pot fi considerate o afectiune, care trebuie tratata ca atare.