| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am niste migrene ingrozitoare in fiecare saptamana sau la 2 saptamani. Le am de acum 5 ani, iar eu am 13. Cand le am ma tine o zi si nu pot sa fac nimic, nu pot sa mananc, doar stau si plang. Am facut teste de sange, urina, radiografii, dar totul e in regula. Am chemat pana la urma pe un domn care se ocupa cu tratarea bolilor fara medicamente, doar cu un ritual. Mi-a zis ca am energii nepotrivite si se aduna toate si cauzeaza durerea de cap. E adevarat ca ma stresez repede, sunt cam hipohondrica. Stiti vreun remediu ca sa scap de migrene? De obicei cand ma doare capul imi dau cu alifie chinezeasca si imi leg capul cu o esarfa! Dar nu ma prea ajuta. Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Tipul care a raspuns inaintea mea nu cred ca a auzit vreodata de terapie energetica laughing,dar ma rog,acum depinde si pe cine ai chemat tu,chestia e ca, din ce observ si in intrebare, te stresezi degeaba, te agiti si amplifici durerea, nu o mai baga in seama si nu te mai vaita ca o baba! Nu baga in seama durerea!

| zăGhost a răspuns:

Schimbă-ţi gândirea faţă de tine, lume etc.
Când apare durerea, ignor-o, se ma diminua, cum spunea cineva mai sus.

| Kadze a răspuns:

Asculta. parerea mea ca chestiile cu ritualuri sunt total tampenii si aberatii pentru ca respectivul sa-si castige banii. Du-te la doctorul de familie iar sau consulta un doctor psihiatric.

| FlorinFlz a răspuns:

Sa stii ca e posibil sa iti trebuiasca ochelari...am avut un prieten care a patit la fel..si si.a pus ochelari (a fost la doctor nu asa singur) si au incetat durerile