| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma!
Eritromicina este bun in tratarea acneei?
Multumesc anticipat si dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat :) macar putin!

http://www.topsanatate.ro/......-post.html

| Azµre a răspuns:

Da
Eritromicina, Neomicina, Tetraciclina, toate sunt bune. Ai putea incerca Mibazon de la farmacia veterinara contine pe toate trei in unul si isi face efectul in 2-3 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am urmat un tratament, prescris de medicul dermatolog, pe baza de eritromicina happy e un antibiotic, si l-am facut cam doi ani la rand, zi de zi. Acneea s-a tratat, semnele de altfel, in combinatie cu Eritroacnol, unguent pe baza de eritromicina happy Dar atentie: dupa ce vei intrerupe tratamentul, vei fi nevoit sa-l schimbi, pentru ca a doua oara nu-si mai face antibioticul efectul happy Primele imbunatatiri, apar dupa 2 luni de tratament.