| Ionuțsuparatu1 a întrebat:

.. Stiti vreo crema pentru tratarea acneei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Du-te la dermatolog nu mai da banii pe creme si pastile luate dupa ureche.

3 răspunsuri:
| YumiSukinanda a răspuns:

Trebuie să mergi la dermatolog să ţi dea un anume tratament. Eu am avut gel Duac care nu a fost prea bun, dar la alte colege a avut efect foarte bun. pe lângă antibiotice şi alte creme. Sau skinoren. Skinorenul e bun părerea mea, seara te speli cu un gel de curăţare şi aplici un strat subţire de skinoren pe zona inflamată.happy

| Jouliete a răspuns:

Eu iti recomand un set anti acnee la Neutrogena, sunt creme cu formule foarte eficiente, dau rezultate in timp real, plus ca lasa pielea catifelata.