| Mariana1501 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! am un bebelus de 4 luni nascut cu un singur rinichi si acela cu hidronefroza..am avut interventie chirurgicala, dar rinichiul se restabileste cam greu...imi dati si mie ceva sfaturi... poate a mai trecut cineva prin asa situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îmi pare rău de situaşia în care te afli, nu ai decât să umbli cu el pe la doctor pentru investigaqţii multiple.
http://www.sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/hidronefroza_611
Multă sănătate!
Te pup!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfaturi? Trebuie să urmărești evoluția și control medical de specialitate ori de câte ori o impune.
Multă, multă sănătate!
Pa, pa.